Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

T.Love

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Teenage Love Alternative)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

– Tom, powiedz, co jest ważniejsze od pieniędzy?
– Święty spokój.
– Sidney, ratuj sytuację drużyny.
– Seks

T.Love podczas specjalnego w Familiadzie.

Twój ojciec chce grać w T.Love.

T.Love o twoim ojcu

Takie zwykłe masz ciało, takie szare...
Autobusy i tramwaje!

T.Love w jednym ze swoich przebojów

T.Love – polski zespół rockowy, grupa, która stworzyła komercyjny punk rock.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Był rok 1982. W Polsce działała sobie kapela Teenage Love Alternative składająca się z kumpli uczących się w IV LO w schowanym mieście. Grupa była jedną z gwiazd w Jarocinie, ale nie napiCenzura2.svgli jak Siekiera. W 1989 roku grupa padła, ponieważ Muniek wolał sobie dorobić na zmywaku w Londynie. Jedyne co pozostało to płyta Wychowanie.

W Londynie Muniek za dużo nie zarobił, więc uznał, że wszędzie dymają pracowników i wrócił do Polski. Reaktywował zespół, ale miał pecha, bo nikt nie chciał ponownej kontynuacji. Znalazł perkusistę z Australii, Benedka i paru innych muzyków. Grupa nagrała płytę Pocisk miłości, gdzie znalazł się nowy hymn Warszawy. W 1992 roku pojawiła się nowa płyta – King. Płyta została profesjonalnie wykonana (okładka powstała dzięki programowi graficznemu na Commodore 64). Tytułowa piosenka stała się kontrowersyjna, ponieważ uświadamiała młodzież o złym prawie odnośnie ganji. Oprócz „Kinga” hitem był utwór „Stany”, w którym Muniek śpiewał o dobrym wpływie łatwej dostępności do broni palnej w USA.

W 1996 po paru słabszych płytach po 92, pojawił się krążek Al Capone oparty o glam rock. Rok później T.Love zachciało się parodiował Just 5. Grupa wydała album Chłopaki nie płaczą, a tytułowa piosenka stała się wielkim hitem w remizach. Kolejnym hitem została piosenka „Jest super”, czyli pochwała rządu SLD.

W 2003 T.Love współpracowała z Machulskim, dając soundtrack do komedii Superprodukcja. Po tym czasie T.Love trwale odcina kupony od swojej sławy.


Noncytaty
Zobacz cytaty: