Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Thomas Stauch

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Thomen Stauch)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Thomas Stauch (zwany Thomenem, ur. 11 marca 1970) – niemiecki perkusista metalowy. Najbardziej znany z występów w Blind Guardian. Należy jednak zaznaczyć, że w pewnym momencie nastąpiło u niego popularne wśród niemieckich muzyków rozszczepienie osobowości, w wyniku którego zaczął cierpieć na niekontrolowane zakładanie zespołów.

Kariera[edytuj • edytuj kod]

Thomen zaczynał w Blind Guardianie jako jeden z członków założycieli. Po niespełna roku istnienia opuścił jednak zespół tylko po to, żeby powrócić do niego po trzech latach pracy w Kauflandzie. Długotrwałe wykładanie chemii i pieczywa wyrobiło u niego niezwykłą krzepę, dzięki czemu chętnie przyjęto go z powrotem. Nic nie zwiastowało kłopotów, Stauch szybko został okrzyknięty najlepszym niemieckim perkusistą (potrafił wykonać przejście z jednego rytmu do drugiego).

Przełom nastąpił jednak w 1996, gdy Thomen dołączył do Iron Savior. Potem poszło już z górki; w 2004 założył z Sielckiem Savage Circus, rok później z powodu tzw. różnic w poglądach opuścił Blind Guardian (pewnie chodziło o pieniądze), w 2005 założył z Bjornem Stridem Coldseed, a w 2008 dołączył do Seelenzorn. Do rekordzistów, co prawda, sporo mu jeszcze brakuje, ale zapewne wkrótce do nich dołączy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]