Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Tony Hawk's Pro Skater (seria)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tony Hawk's Pro Skater – seria gier kryminalnych, w których gracz wciela się w rolę tajniaka mającego za zadanie śledzić słynnych skaterów w relatywnie bezpiecznej odległość trzech metrów. W grze wcielamy się w rolę Tony'ego Hawka, niewyżytego programisty, piszącego w Turbo Pascalu, który ma za zadanie inwigilować poczynania narkotykowej mafii, z którą nasz pierwszy podejrzany (skater) zdaję się zadawać. Wskazuje na to fakt, że skater spotyka ludzi czekających specjalnie na niego, którzy za wykonanie byle jakiego tricku dają skaterom ziele konopi, aby mogli coraz wyżej wybijać się z rampy (tj. latać). Skater zaczyna jako kompletna łamaga bez żadnych umiejętności, i wspina się na szczyt undergroundowego skejterstwa (oryginalne, że hej).

Na okładce występuje Tony „Birdman” Hawk, zazwyczaj zwisający w powietrzu 15 metrów nad rampą. Nikomu do tej pory nie udało się ustalić jak znalazł się tak wysoko. Przypuszcza się, że w momencie robienia zdjęcia Tony Hawk był porywany przez kosmitów na pokład latającego spodka. Nie wiadomo jeszcze, dlaczego chcieli porwać Tony'ego. Najbardziej wiarygodnym wyjaśnieniem zdaje się być to, że narąbali się amerykańskim serowym popcornem. Gracze kupują nowe części gry tylko po to, by móc grać Tonym Hawkiem w innym ubraniu.

Gry z serii[edytuj • edytuj kod]

  • Tony Hawk's Pro Skater – o tej części nikt nic nie wie, przypuszczalnie dlatego, iż nie wyszła na PC, a na konsolach nowej generacji nie chce się uruchomić.
  • Tony Hawk's Pro Skater 2 – w tej części widać jakiś cel w jeżdżeniu na deskorolce, czyli o kasę. Kasa, kasa i kasa.
  • Tony Hawk's Pro Skater 3 – z tej racji, iż w dwójce zarobiło się dość kasy, to już się jej nie zbiera. Nastąpiły znaczące zmiany w modelu jazdy: podczas grindowania zamiast wariującej kamery pojawił się wskaźnik równowagi, a także można było WRESZCIE kontynuować combo po wyskoku z rampy.
  • Tony Hawk's Pro Skater 4 – znowu zmiana w mechanice rozgrywki – teraz zamiast wykonywać dziwne zadania w przeciągu dwóch minut, to teraz trzeba gadać z żulami żeby dostać od nich questa, a oni oczywiście nieźle płacą.
  • Tony Hawk's Underground – podobnie jak w przypadku pierwszej części cyklu – znowu nikt nic nie wie o tej części. Najstarsi Indianie mówią, że w tej części jest… FABUŁA!
  • Tony Hawk's Underground 2 – znowu w grze jest fabuła, polegająca na tym, iż Tony Hawk i Bam Margera postanowili zniszczyć świat, i założyli się o kratę wódki kto dokona większych zniszczeń.
  • Tony Hawk's American Wasteland – gra polega na rozwalaniu miasta i wywożeniu gruzów gdzieś na jakieś zadupie, gdzie rzekomo z tego ma powstać najlepszy park skateboardowy na świecie. Rzekomo.
  • Tony Hawk's Project 8 – kolejna nieznana część, plotki mówią że różni się grafiką od poprzednich części (które były do siebie bliźniaczo podobne, dlatego rozróżniano je po interfejsie). Autorzy nie mieli pomysłu na tytuł, więc użyto nazwy projektu roboczego.
  • Tony Hawk's Proving Ground – następna nieznana ogółowi część.
  • Tony Hawk's Ride – gra, której nikt nie ma, bo nikt nie płacił 600 zł za deskę, a na padzie nie da się grać. W tej odsłonie używa się kontrolera w kształcie deski, na której się stoi. Gra nie stała się zbyt popularna, gdyż sterowanie było niewygodne, jak i deski się łamały pod ciężarem no-life'ów.