Tweek Tweak

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Napisali o mnie?! Co za stres!

Tweek o tym artykule

Tweek Tweak – jeden z bohaterów serialu South Park. Dzieciak z uszkodzonym systemem nerwowym, który żyje w ciągłym stresie i uwielbia pić kawę naszprycowaną metaamfetaminą, co pogłębia jego chorobę. Jego hobby to ciągnięcie się za włosy i głośne krzyczenie przy tym. Tweekowi czasami udaje się osiągnąć stan względnego spokoju podczas medytacji, jednak po jej zakończeniu powraca do wcześniejszych zajęć. Po rzekomo ostatecznej śmierci Kenny’ego McCormicka (powaga), Stan Marsh, Kyle Broflovski i Eric Cartman urządzili casting na ich nowego najlepszego przyjaciela, który został wygrany przez Tweeka. Nie lubi się z Trumpem, tak na marginesie.

Charakterystyka[edytuj • edytuj kod]

Tweek Tweak to niski, blondwłosy chłopaczek. Na początku był kryptogejem, ale gdy okazało się, że cała mieścina cierpi na jakiś fetysz związany z wielbieniem homoseksualistów, to związał się z Craigiem Tuckerem. Gdy chłopcy mierzyli swoje siusiaki, był jednym z posiadaczy najmniejszego ptaszka (wciąż większego od ptaszka Erica Cartmana). Śmiertelnie boi się gnomów, które zabierają mu jego slipki. Poza byciem kryptogejem, jest też kryptozombie. No co? Myśleliście, że nieumarli śpią? A skądże! Niby gdzie nabyłby te sińce pod oczami?

Relacje[edytuj • edytuj kod]

  • Kyle Broflovski – szybko stał się najlepszym przyjacielem Tweeka. Uważa, że „ma ciekawą osobowość”.
  • Stan Marsh – zachowuje się, jakby miał Tweeka w dupie.
  • Eric Cartman – uwielbia znęcać się nad Tweekiem psychicznie.
  • Craig Tucker – kryptogej i niańka Tweeka. Fandom zmusił go do zostania jego chłopakiem.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Krecik.jpg To jest tylko zalążek artykułu związanego z postaciami fikcyjnymi. Jeśli rozpoznajesz Rumcajsa i Pszczółkę Maję – rozbuduj go.