Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Unia Tarnów

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Unia Tarnów – klub żużlowy znajdujący się w Tarnowie, pomiędzy Biadolinami Radłowskimi a Pogórską Wolą. Trzykrotny Drużynowy Mistrz Polski na Żużlu.

Osiągnięcia[edytuj • edytuj kod]

W 2004, 2005 oraz w 2012 roku Unia Tarnów sięgała trzykrotnie po mistrzostwo Polski, niestety później zabrało pieniędzy nawet na waciki dla juniorów. W 2017 roku Unia awansowała do PGE Ekstraligi.

Kibice i Hymn[edytuj • edytuj kod]

Prostacy, buczoki – tak nazywa się kibiców Unii. Jak przystało na porządnych kibiców, posiadają swoje forum, co prawda założone na cudzej domenie, ale… Niestety u „buczoków” bardzo kuleje geografia, ponieważ nigdy nie mogą pojąć, ze Ukraina zaczyna się za Przemyślem, a nie tuż przed Rzeszowem.

Najlepszy tarnowski zespół rockowy stworzył hymn dla jedynej drużyny żużlowej z małopolski pt. Unia Pany. Nie ma go nawet na YouTube. Warto dodać, że tamtejszy najlepszy żużlowiec – Janusz Kołodziej w pięknym stylu wywalczył brązowy medal na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Toruniu, mimo że jechał na tym torze pierwszy raz, ale to wina tego, że miejscowemu Jagusiowi podłożono flaszkę w parku maszyn, a Miedzińskiego poczęstowano blantem, którego wypalił już przed pierwszym biegiem.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]