Visual Basic

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ten artykuł jest częścią cyklu naukowego języki komputerowe.

Języki programowania:


Inne języki komputerowe:


edytuj ten szablon

Visual Basic – wbrew powszechnemu mniemaniu nie jest to język germański z odmianą wschodniej słowiańszczyzny, lecz tradycyjny język programowania. Używany dziś do tworzenia klasycznych i rozbudowanych aplikacji bez potrzeby zaplątywania się w plątaninę życia codziennego kodu źródłowego, jak to jest w przypadku np. Pascala i C.

Programistów VB najbardziej nie lubią ci od języka C, dlatego należy ich tępić (najlepiej tępym narzędziem obuchowym). Programiści języka C uważają tych od VB za lamerów, ponieważ nie wplątują się oni w plątaninę życia codziennego kodu źródłowego, a i tak piszą dobre programy na poziomie języka C, który to język wymaga plątania się.

Jedyną wadą kompilatora języka jest to, iż został on przywłaszczony przez Microsoft. Programy napisane w Visual Basic są bardzo powolne i dużo zajmują (klasyczna apka hello world zajmuje 8GB), ale – jak twierdzi Microsoft – to zaleta, ponieważ z pełnym dyskiem i procesorem zajętym w 100% nie sposób złapać wirusa.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app klaptop.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny informatyki. Jeśli klikasz szybciej niż myślisz – rozbuduj go.