Weronika (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Prawie jak Weronika

Ich totemem jest lilia, symbol piękna, czystości i silnego zapachu, który jednak nie wszyscy znoszą.

Wróżka o Weronice

W oczach strach, przerażenie,
gdy pomyślisz o spotkaniu z nią.

Boys w piosence o Weronice

Weronika – ewaluacja imienia Berenika, powstałe na skutek zaniedbań zbyt szczęśliwych i zbyt pijanych ojców podążających do urzędu stanu cywilnego, w celu dokonania uzupełnienia spisu ludności.

Z tego powodu, jakby wyczuwając pomyłkę, która stawia je w oryginalnym świetle, oj nie łatwy ma Weronika charakterek, niełatwy. Jest zdecydowana w poniedziałki, pracowita we wtorki, w środy wybredna, w czwartki zazdrosna, w nieprzystępne piątki miesiąca czuła, w pozostałe dni znudzona i senna.

Charakter[edytuj • edytuj kod]

Światowy zjazd Weronik

Ceni sobie cechy, które posiada: moralność, aktywność, uczciwość, serdeczna miłość do przyjaciół. Inni cenią ją za to, że są dni, kiedy zamyka się w sobie, nie wchodzi innym w drogę i staje się niezauważalna. Jednak przez większość czasu jest pewną siebie dziewczyną, która prosto z mostu mówi co jej się nie podoba, często podaje przyczynę tego wybuchu. Co do przyjaciół zależy jej by znaleźć osobę, która ją polubi taką jaką ona jest. Często napotyka się na osoby, które ją wykorzystują. Wystarczy jej tylko pokazać drogę, czy to takie trudne?

Osobowościowo przypomina tykającą bombę zegarową z popsutym zapalnikiem czasowym. Nie wiadomo kiedy wybuchnie zdenerwowaniem i jakie będą tego konsekwencje. Jest spokojna, cicha, delikatna i bardzo silna (ma siłę woli i ciała); niełatwo ją przekrzyczeć czy wygrać licytację.

Rozwój[edytuj • edytuj kod]

Jako dziecko nie stwarza problemów, kumuluje je w sobie, by w najmniej oczekiwanej chwili wybuchnąć brakiem sił i miejsca na trzymanie w sobie złości. W szkole Weronika jest wzorową uczennicą, którą dzieci często wykorzystują i prowokują, by zezłoszczona rzuciła fochem i wyszła z klasy. Później Weronika przez całe życie starannie będzie dobierać towarzystwo i konsekwentnie owe towarzystwo obserwowała, czy jej nie zranią. Najczęściej zostaje nauczycielką lub bibliotekarką, by mieć kontakt z dziećmi i uczyć ich zasad postępowań w różnych sytuacjach. W przypadku gdy jakieś dziecko będzie niegrzeczne stara się je skarcić, by zabolało, ale nie bije dzieci ani ich nie krzywdzi, daje karę siedzenia w kącie na karnym jeżyku lub dodatkowe zajęcia pozaszkolne. Weroniki są opiekuńcze i zarazem wymagające.

Miłość i przyjaźń[edytuj • edytuj kod]

Miłość stanowi ważną część życia Weroniki. Stale domaga się uczucia, zrozumienia, zauważenia, delikatności i nowych doznań. Szczególnie skupia się na doznaniach partnera by był zadowolony z tego związku trochę rozpieszczony i nie zapominał o swojej partnerce. Są natomiast zdolne do głębokiej przyjaźni, jednak starannie dobierają na przyjaciół, bo boją się, że zostaną wykorzystane lub po prostu pójdą w niepamięć.

Związki[edytuj • edytuj kod]

Związek z Weroniką to radość z życia. Weronika sam na sam przy swoim partnerze staje się zupełnie inna na przykład: dzika, szalona, zabawna, energetyczna i bardzo, bardzo zakochana. Jest ona bowiem zaborcza, zazdrosna i łatwo ją zranić. Gdy Weronika zostanie skrzywdzona może być bardzo niemiła i nieprzyjazna. Czasami lubi wzbudzać zazdrość u swojego faceta

Dusza towarzystwa[edytuj • edytuj kod]

W towarzystwie Weronika czuje się nieswojo, choć nie czuje się tak nikt poza nią. Weronika ogólnie nie lubi tłumów. Woli zostać w towarzystwie osób zaufanych i podobnych do niej. Nie lubi, gdy ktoś na nią patrzy krzywo i gdy ktoś już tak na nią spojrzy denerwuje się i posyła równie dziwny wzrok.

Spotkanie trzeciego stopnia[edytuj • edytuj kod]

Przy bliższym poznaniu nie zyskuje bardzo dużo, gdyż zyskuje nową znajomość. Osoby jej bliskie są zawsze w jej sercu i zawsze pamięta o ich świętach.

Imieniny[edytuj • edytuj kod]

Imieniny obchodzi 13 stycznia, 4 lutego, 14 lutego, 17 maja, 9 lipca i 12 lipca.

Sławne Weroniki[edytuj • edytuj kod]