Wiktor Janukowycz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wiktor dzieli się cukierkami z Putinem i Miedwiediewem

Wiktor Janukowycz (ur. 9 lipca 1950 w Jenakijewem) – były premier i prezydent Ukrainy, pechowiec, który przegra z każdym niezależnie od podejmowanej decyzji. Ukrainiec, który lepiej mówi po rosyjsku niż po ukraińsku. Uchodzi za chama nie znającego bon tomu – częstuję cukierkami z ręki, a gościom podaje zwykłą wodę z dioksynami zamiast herbatki z polonem. Częstował cukierkami Miedwiediewa, ale odszedł od tego zwyczaju, kiedy producent konfetków objął po nim urząd prezydenta.

Meżyhirja[edytuj • edytuj kod]

Podczas pobytu w Rumunii Janukowycz zachwycił się wielkimi pałacami Nicolae Ceaușescu. Gdy wrócił wybudował sobie swój pałac – Meżyhirję. Centrum posiadłości stało się jezioro, na którym stał galeon. Ukraińcy do dzisiaj zastanawiają się, dlaczego Janukowycz był na tyle biedny, by nie wybudować sobie kanału z Meżyhirji do Morza Czarnego. Gdy Radosław Sikorski przyjechał na Ukrainę podczas Euromajdanu to odwiedził willę dwa razy. Za drugim razem zdał sobie sprawę, że to posiadłość Janukowycza, a nie druga willa Don Wasyla.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Nie lubi koloru pomarańczowego.
  • W swojej posiadłości opiekował się strusiami.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Society.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny polityki. Jeśli dostajesz wypieków na widok obrad Sejmu – rozbuduj go.

Medaille1785.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny historii. Jeśli masz tyle lat, co Pai Mei – rozbuduj go.