FotoŁowca 2022
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

Bronisław Wildstein

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Wildstein)
To ja, Bronek

Bronisław Wildstein (ur. 11 czerwca 1952 w Olsztynie) – znany awanturnik polityczny, były prezio TVP i nadredaktor Republiki, były mason, z pochodzenia Żyd. Poza tym wybitny autorytet moralny.

W wolnym czasie chemik. Został nawet wyróżniony nagrodą Jobla za wynalezienie pierwiastka o nazwie Bronek (symbol Br). Natomiast do jego najważniejszych osiągnięć z dziedziny lustracji należy opublikowanie Listy Wildsteina, która zawiera bardzo szczegółowe dane na temat pacjentów szpitali psychiatrycznych. Wróg polskiego humoru, w czasie jego kadencji prezesa TVP usunięto program satyryczny Tadeuszowi Droździe, a Karol Strasburger przestał opowiadać dowcipy w Familiadzie.

Namiętny miłośnik ornitologii, za co został uhonorowany honorowym członkostwem Stowarzyszenia „KoLiber”.

W przeszłości działacz masonerii, w której pełniąc, między innymi, funkcję Wielkiego Dozorcy Wielkiej Loży, nabył wiele umiejętności, okazujących się bardzo przydatnymi przy pełnieniu funkcji prezesa TVP. Z Wielkiej Loży odszedł prawdopodobnie dlatego, że pragnął być bliżej aktorów grających na scenie politycznej.

W młodości miał bardzo sympatyczny wygląd à la „Che” Guevara (patrz zdjęcie), co dawało mu niezwykłą popularność, szczególnie wśród studentek pochodzących z Kuby.

Bronek nie jest jakimś tam wykształciuchem, ale człowiekiem posiadającym głęboką wiedzę. Filologię polską na Uniwersytecie Jagielońskim studiował lat dziewięć (9). Ostatecznie studiów nie ukończył, ale czyż zgłębianie filologii polskiej może mieć kres? Niemniej jednak jest autorem poczytnej, w pewnych kręgach, i wyróżnionej nagrodą, przez pewne kręgi, powieści „Dolina Nicości”, w której, w przystępny sposób, prezentuje swoje najnowsze przemyślenia odnoszące się do nowej i nieco starszej rzeczywistości Polski.

Przez dłuższy czas Bronek był postacią trochę zapomnianą przez media, a szczególnie przez TVP, co jest ewidentną niewdzięcznością tej instytucji dla swego byłego znakomitego szefa, a nade wszystko potwierdzeniem spiskowej teorii dziejów, której Bronek poniekąd jest adherentem. Aż w 2016 Kura z politowania dał Bronkowi do prowadzenia program w godzinach wczesnych popołudniowych.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]