Windows (klawisz)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z WinKey)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

WinKey, Super, Oh Shit Button – klawisz znajdujący się na klawiaturze w ilości dwóch. Lewy pomiędzy Altem a Ctrlem. Prawy jest natomiast między Altem a przyciskiem z menu i kursorem myszy. Często wyklinany z powodu zbyt łatwej dostępności podczas grania w różne gry. Kliknięcie go powoduje najczęściej minimalizację gry, która była na pełnym ekranie, w rezultacie zawieszenie się jej, lub w bardziej optymistycznym przypadku – zobaczenie ekranu game over i w tym przypadku rozCenzura2.svge monitora o ścianę.

W Windows Vista klawisz ten służy do permanentnego zawieszenia systemu.

Teoretycznie klawisz ten używany jest do rozwijania menu Start, ale w praktyce służy do denerwowania ludzkości grającej na pełnym ekranie. Co dziwne ma więcej zastosowań w Linuksie niż w Windowsie.

W systemie Mac OS nieaktywny, bo po co? Klawiatury Applowskie w ogóle go nie posiadają (zastępuje go klawisz cmd, który i tak gówno robi)

Bardzo istotnym faktem jest to, iż klawisz ten promuje jedyny słuszny system operacyjny co jest ewidentną zmową wymierzoną przeciwko linuksiarzom. Złośliwi jednak zauważają, iż przez swoje destrukcyjne działanie (opisane wyżej), jest on przymierzem przeciwko wielkiemu systemowi operacyjnemu.


Crystal Clear app klaptop.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny informatyki. Jeśli klikasz szybciej niż myślisz – rozbuduj go.