Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Województwo łódzkie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Województwo łódzkie – eksperyment naukowy, w którym postanowiono sprawdzić, czy z Łodzi i okolicznych wioch pasujących bardziej do wielkopolskiego czy mazowieckiego da się ulepić coś na kształt jednostki administracyjnej. Odpowiedź brzmi: tak, ale w zasadzie to po co?

Geografia[edytuj • edytuj kod]

Orogeneza alpejska jest dla cieniasów, w łódzkim mają lepsze metody

Województwo łódzkie wyróżnia się niezwykle zróżnicowaną rzeźbą terenu. Można podziwiać między innymi bezkresne połacie naturalnie występującej gleby wysuszonej na pieprz, jak i sztucznie stworzone, bezkresne połacie gleby wysuszonej na pieprz.

Największy zbiornik wodny w województwie jest sztuczny, a powstał żeby łodzianie dowiedzieli się jak wygląda galanta woda. Podobnie najwyższe wzniesienie województwa jest hałdą usypaną koło kopalni w Bełchatowie. W ten sposób mieszkańcy województwa mają i morze, i góry u siebie, a nie muszą nigdzie jeździć. Mieszkańcy pozostałych województw są za to wdzięczni.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.