Gwóźdź logo.svg
Wybieramy Gwoździa 2022 – najlepszy żart w zbiorach Nonsensopedii!
Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Wojna wietnamska

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Eksport demokracji

Wojna wietnamskawojna, którą rozpętali biali, wysyłając czarnych na żółtych, by walczyli o słuszne racje mieszkańców kraju, który został odebrany czerwonym.

W wyniku wojny wietnamskiej w USA nastąpił znaczny napływ weteranów wietnamskich, którzy są bohaterami większości filmów kręconych w Hollywood. Weterani znani są głównie z tego, że są niezniszczalni, niezatapialni itp.

Wojna w Wietnamie tylko dla szpanu jest nazywana wojną, gdyż tak naprawdę był to obóz survivalowy dla amerykańskich żołnierzy (poziom trudności niepotrzebnie ustawiono na nightmare, przez co Amerykanie musieli się często respawnować w niebie) połączony ze zbieraniem tandetnych pamiątek.

Wietnam lat sześćdziesiątych był również miejscem masowego zrzucania bomb pomocy humanitarnej przez dzielnych amerykańskich żołnierzy. Prawdopodobnie w tych bombardowaniach zrzutach maczali palce amerykańscy studenci architektury krajobrazu, którym wielce nie podobały się wietnamskie 300-metrowe wzgórza i woleli je zastąpić mniejszymi, ok. 100-metrowymi.

Efektem tej wojny było nasilenie się ruchu hippisowskiego, czego skutki do dziś odczuwa Eric Cartman, a także gigantyczny triumf komunizmu nad żałosnym imperializmem.

Była to pierwsza wojna, którą Amerykanie przegrali z wietnamskimi farmerami ryżu, uzbrojonymi w wiekową broń.

Z wojną wietnamską jest związana pewna anegdota. Otóż Pentagon kombinował ciągle jak tu skopać dupsko żółtkom którzy chowali się po krzakach i nawet John Rambo ich nie wypatrzył. Konstruktorzy zbudowali wiec wykrywacz amoniaku który jak wiemy jest zawarty w ludzkim pocie. Wykrywacze montowano na śmigłowcach i Jankesi od razu zaczęli wygrywać gry z cyklu „w chowanego”. Wietnamczycy nie w ciemię bici wykombinowali jednak że amoniak jest zawarty przecież w kale i zaczęli wieszać na drzewach zbiorniki z krowim łajnem. Tak więc Amerykanie ze swoimi zabawkami gówno teraz widzieli, dosłownie jak i w przenośni.

Broń[edytuj • edytuj kod]

W wojnie wietnamskiej zastosowano wiele ciekawych rozwiązań, które na stałe weszły do amerykańskiej armii:

  • M134 Minigun – załatwia do 6000 problemów na minutę, służył do ścinania lasów;
  • napalm – cudowna bomba zapalająca;
  • miotacz ognia – ręczna wersja napalmu;
  • M60 – ręczna wersja MG42.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Medaille1785.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny historii. Jeśli masz tyle lat, co Pai Mei – rozbuduj go.