FotoŁowca 2022
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

Wunder-Baum

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Wunderbaum)
Wunder-Baum w swoim naturalnym otoczeniu

Was?! Cały las in diese kleine płasken drzewken? Das musst sind czaren!

Hans o Wunder-Baum

Wunder Baum – ja, das są bardzo gut Drzewken zapachowe aus Bawarien... chyba. Oder Dojczland, okej, von jakiś niemieckojęzyczny kraj.

Z wygląden przypominieren kleine płaskie drzewken w kształcie choinken, dostępnen są w każden możliwen koloren. Oder to kolory są w barwach drzewek Wunder-Baum... Najpopularniejszen sind drzewken in zielony kolor, ja wohl.

Od wieken towarzyszące lusterken wstecznym, znajdujen się w każdy taryfen poważany taksówkarza. Techniken w jakich diese drzewken są produkowane, ist tajemnicą. Podobno aby wyprodukować jednen zapachowen drzewken o zapachen leśnen, zostaje ścięty cały Wald i sprasowany do wielkości jednen tekturowen drzewen. Jeder junge Polniszen samochoden tuningen fan posiada przynajmniej jeden egzemplażen Wunder Baumen. Większe ilościen świadczą o stażen tego Auto führera fahrera.

Co ist dziwne i mylące, Wunder-Baum ist zawsze w kształcie choinken, nawet wenn es ist w zapachu das wanilia oder treuskawken.

Diese drzewka używane są głównie do odświeżania powietrzen wokół... Was? EJ! EJ! Zostawieren mnie! Gdzie zabieracie mich?! Hilfe!

Przepraszamy za usterki techniczne spowodowane wywlekaniem głupiego Niemca. Teraz do hasła zasiądzie piszący po polsku Polak.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Do każdej choinki batonik firmowy gratis. Zapachowy!

Pierwsze zapiski o powstawaniu i użytkowaniu Wunder-Baumów można znaleźć w średniowiecznych zapiskach zakonników które mówią o tym, jak bogaci kupcy zawieszali drzewka zapachowe na ogonach koni, gdyż zapach był nie do wytrzymania. W tamtych czasach posiadanie Wunder-Baumów było oznaką niebywałego luksusu.

W późniejszych okresach Wunder-Baumy się coraz bardziej upowszechniały, powoli zaczynały się pojawiać w domach, bryczkach i wychodkach drobnomieszczaństwa. Wynalezienie samochodu, a później lusterka wstecznego, sprawiło, że rozpoczęła się nowa era drzewek zapachowych. Występowały praktycznie w każdym samochodzie, a ich cudowny zapach roznosił się w całej szoferce.

HA HA! Ich wróciłem und ich will pisiere linken zewnętrznen!

Linken zewnętrznen[edytuj • edytuj kod]