Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Zbijak

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Po meczu.

Zbijak (inaczej 2 ognie) – sport zespołowy podobny do piłki ręcznej, tyle że zamiast do bramki trafia się tu w przeciwnika. Gra szczególnie znienawidzona u kujonów, szkolnych ciot i ofiar losu, cieszy się bardzo dużym powodzeniem i ma sporą rzeszę wiernych fanów. Najbardziej lubiana u chuliganów, bossów klasowych, dresiarzy i lalusiów lubianych przez tych pierwszych, drugich i trzecich.

Zasady[edytuj • edytuj kod]

Zbijak jest bardzo skomplikowanym sportem i zrozumienie poniższych zasad wymaga nieprzeciętnej inteligencji, której nie posiada znaczna większość graczy. Grupa ludzi dzieli się na 2 drużyny, które stają po przeciwnych stronach boiska (najczęściej hali) i obrzuca się nawzajem piłkami (najczęściej jedną). Ten, który dostanie piłką – traci szacunek i honor wśród swoich „kolegów” i zostaje wyproszony z dalszej gry. Wygrywa drużyna, która całkowicie upokorzy całą drużynę przeciwnika.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Project Atlantik.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny sportu. Jeśli dostałeś się do kadry olimpijskiej – rozbuduj go.