Szablon:ANM/Poradnik:Jak zostać autorką powieści dla nastolatek

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przykładowa okładka powieści dla nastolatek

Jak zostać autorką powieści dla nastolatek – poradnik.

Prawdopodobnie jak każda mała dziewczynka marzyłaś o napisaniu poczytnej książki. Jeżeli nadal marzysz, bramy wydawnictw i serc fanek są do zdobycia razem z pomocą tego poradnika.

Twoje cechy

Pisarstwo nastolatkowe, jak każde, wymaga pewnych predyspozycji:

  1. Musisz być po czterdziestce. Człowiek dopiero wtedy czuje, że żyje i umie zrealizować wszystkie swoje głupie pomysły z młodości. Z zyskiem.
  2. Bądź brzydka – wtedy łatwiej będzie Ci wykreować główną bohaterkę oraz całe jej otoczenie.
  3. Nie miej wyczucia gustu – łatwiej stworzyć kicz w zamyśle dzieła sztuki.
  4. I co najważniejsze – musisz mieć komputer i edytor tekstu inny niż Notatnik<.
Główna bohaterka

W najmodniejszym pisarstwie nastolatkowym przyjęło się, że główna bohaterka jest bosko piękna i idealnie piękna oraz cudownie piękna. Dalsza charakterystyka schodzi na drugi plan, bo to już byłaby za głęboka treść. Głęboka treść jest bu i fe, zapamiętaj. Jeżeli się upierasz przy czymś więcej (sprzedasz o połowę mniej egzemplarzy!), niech dziewucha będzie inteligentna, wysoka i o bladej cerze. Bladą, bo zadrze z wampirami, a gdyby była rumiana, nie dożyłaby dwudziestej strony. Imię niech będzie staroświeckie, wampir nie będzie chciał zeżreć laski, która nazywa się jak jego babcia. Przydadzą się także jakieś moce specjalne, na przykład czytanie w myślach ślimaka tudzież nakurwianie salta bez materaca.