Familiada: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (drobna reedycja)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Familiada.jpg|right|thumb|250px|Bardzo znane logo programu]]
[[Plik:Familiada.jpg|right|thumb|250px|Bardzo znane logo programu]]
{{cytat|Witamy państwa w teleturnieju Familiada.|Można domyśleć, o co tu chodzi}}
{{cytat|Witamy Państwa w teleturnieju Familiada.|Standardowe od kilku dekad powitanie widzów}}
{{cytat|'''Prowadzący:''' Więcej niż jedno zwierzę to...?<br />'''Zawodniczka 1:''' Owca.<br />'''Zawodniczka 2:''' Lama.|Typowe pytanie w '''Familiadzie'''}}
{{cytat|'''Prowadzący:''' Więcej niż jedno zwierzę to...?<br />'''Zawodniczka 1:''' Owca.<br />'''Zawodniczka 2:''' Lama.|Typowe pytanie w ''Familiadzie''}}

{{t|Familiada|po [[Język angielski|ang]]. Family Feud, ur. [[17 września]] [[1994]] r.}}jeden z najstarszych polskich teleturniejów (ale później niż [[Jeden z dziesięciu]]), która jest emitowana do dnia dzisiejszego. Gospodarzem programu jest nieprzerwanie [[Karol Strasburger]].

{{t|Familiada|z [[Język angielski|ang]]. ''Family Feud'', ur. [[17 września]] [[1994]] r.}}jeden z najstarszych polskich (choć na licencji amerykańskiej) [[teleturniej]]ów świata (ale powstały nieco później niż [[Jeden z dziesięciu]]), emitowany na antenie [[TVP2]] do dnia dzisiejszego i dłużej. Gospodarzem programu jest nieprzerwanie [[Karol Strasburger]]. Główną atrakcją programu jest prowadzący, oraz wielka, czarna tablica na której wyświetlane są trafne odpowiedzi na zadawane pytania, i stan punktowy obydwu drużyn.


== Opis teleturnieju ==
== Opis teleturnieju ==
Linia 8: Linia 10:


=== Żenujący żart ===
=== Żenujący żart ===
Na początku prowadzący mówi jakiś dowcip lub żart, chcąc udowodnić tym, że ''śmiech to zdrowie''. Oto przykład:
Na początku prowadzący mówi jakiś [[dowcip]] lub [[żart]], chcąc udowodnić tym, że ''śmiech to zdrowie''. Oto przykład:


{{cytat|Wchodzi facet do windy a tam schody|Typowy żart na początku programu}}
{{cytat|Wchodzi facet do windy a tam schody|Typowy żart na początku programu}}


Później prowadzący mówi o konkursie SMS-owym. I to tyle.
Później prowadzący mówi o konkursie [[SMS]]-owym. Przedstawiane są ogólne zasady programu. I to tyle.


=== Zasady gry ===
=== Wstęp do gry ===
W programie biorą udział dwie drużyny (lub rodziny). Każda liczy po 5 zawodników, więc zadawanie pytań im będzie proste. Następnie rodziny się przedstawiają, a po przedstawieniu mówią o jakieś pasji i o miejscu zamieszkania. Później tzw. ''głowy rodzin'' idą do pulpitu.
W programie biorą udział dwie drużyny (zwane rodzinami). Każda liczy po 5 zawodników, więc zadawanie pytań im będzie proste. Rodziny przedstawiają się w kolejności od najwyższych do najniższych członków, w czasie autoprezentacji mówiąc o miejscu zamieszkania i swoim hobby. Później tzw. ''głowy rodzin'' podchodzą do pulpitu przy tablicy.


==== Etap pierwszy ====
==== Etap pierwszy ====
Dwie osoby z każdej drużyny jak głupie dochodzą do pulpitu. Prowadzący czyta pytanie, a po przeczytaniu osoby naciskają, kto zna odpowiedź. Jeśli zna, to tablica pokaże odpowiedź i się ma punkty. Później do jakieś drużyny dochodzi prowadzący i zadaje po kolei innym ludziom, a po utracie 2 szans przeciwnicy dyskutują. Po stracie trzeciej dochodzi pytanie do przeciwników, i jeżeli będzie dobrze, to punkty, jak [[Sebastian Vettel]] dochodzący po pijaku do bolidu, dochodzą do nich. A jeśli nie, to do przeciwników. I tak dalej, i tak dalej do samego końca. Drużyna, która przekroczy 300 lub więcej punktów, awansuje do finału, a przegrani mają jakieś tam kuferki, zdjęcia, jakieś tam szmatki itp.
Dwie osoby z każdej drużyny jak głupie dochodzą do pulpitu. Prowadzący czyta pytanie, a po przeczytaniu osoby naciskają, kto zna odpowiedź. Jeśli zna, to tablica pokaże odpowiedź i się ma punkty. Później do jakieś drużyny dochodzi prowadzący i zadaje po kolei innym ludziom, a po utracie 2 szans przeciwnicy dyskutują. Po stracie trzeciej dochodzi pytanie do przeciwników, i jeżeli będzie dobrze, to punkty, jak [[Sebastian Vettel]] dochodzący po [[pijak]]u do bolidu, dochodzą do nich. A jeśli nie, to do przeciwników. I tak dalej, i tak dalej do samego końca. Drużyna, która przekroczy 300 lub więcej punktów, awansuje do finału, a przegrani mają jakieś tam kuferki, zdjęcia, jakieś tam szmatki itp.


==== Finał ====
==== Finał ====
W finale bierze udział dwóch zawodników z zwycięskiej ekipy. Jeden idzie do tzw. ''kącika muzycznego'', a jeden stoi koło prezentera i czeka, aż zada mu pierwsze pytanie. Tam jest 5 pytań i 15 sekund. Po zakończeniu osoba idzie do swojej drużyny, później drugi przychodzi i znów jest 5 takich samych pytań, ale za to jest 20 sekund. Po odpowiedzeniu odpowiedzią tą samą, co w pierwszej, będzie taki dźwięk ''tyyyn'' i odpowiadamy na inną odpowiedź. Wygranie finału następuje wtedy, gdy drużyna zdobędzie 200 punktów lub więcej.
W finale bierze udział dwóch zawodników ze zwycięskiej ekipy. Jeden z nich idzie do tzw. ''kącika muzycznego'', a drugi stoi koło prezentera i czeka, aż ten zada mu pierwsze pytanie. Jest 5 pytań i 15 sekund na odpowiedź. Po zakończeniu, osoba grająca idzie do swojej drużyny, a przychodzi druga, i znów jest 5 takich samych pytań, ale za to na odpowiedź ma 20 sekund. Po odpowiedzeniu odpowiedzią tą samą, co w pierwszej, będzie taki dźwięk ''tyyyn'' i odpowiadamy na inną odpowiedź. Wygranie finału następuje wtedy, gdy drużyna zdobędzie 200 punktów lub więcej.


=== Nagrody ===
=== Nagrody ===

Wersja z 19:25, 21 paź 2012

Bardzo znane logo programu

Witamy Państwa w teleturnieju Familiada.

Standardowe od kilku dekad powitanie widzów

Prowadzący: Więcej niż jedno zwierzę to...?
Zawodniczka 1: Owca.
Zawodniczka 2: Lama.

Typowe pytanie w Familiadzie


Szablon:Tjeden z najstarszych polskich (choć na licencji amerykańskiej) teleturniejów świata (ale powstały nieco później niż Jeden z dziesięciu), emitowany na antenie TVP2 do dnia dzisiejszego i dłużej. Gospodarzem programu jest nieprzerwanie Karol Strasburger. Główną atrakcją programu jest prowadzący, oraz wielka, czarna tablica na której wyświetlane są trafne odpowiedzi na zadawane pytania, i stan punktowy obydwu drużyn.

Opis teleturnieju

Prowadzący ten teleturniej

Żenujący żart

Na początku prowadzący mówi jakiś dowcip lub żart, chcąc udowodnić tym, że śmiech to zdrowie. Oto przykład:

Wchodzi facet do windy a tam schody

Typowy żart na początku programu

Później prowadzący mówi o konkursie SMS-owym. Przedstawiane są ogólne zasady programu. I to tyle.

Wstęp do gry

W programie biorą udział dwie drużyny (zwane rodzinami). Każda liczy po 5 zawodników, więc zadawanie pytań im będzie proste. Rodziny przedstawiają się w kolejności od najwyższych do najniższych członków, w czasie autoprezentacji mówiąc o miejscu zamieszkania i swoim hobby. Później tzw. głowy rodzin podchodzą do pulpitu przy tablicy.

Etap pierwszy

Dwie osoby z każdej drużyny jak głupie dochodzą do pulpitu. Prowadzący czyta pytanie, a po przeczytaniu osoby naciskają, kto zna odpowiedź. Jeśli zna, to tablica pokaże odpowiedź i się ma punkty. Później do jakieś drużyny dochodzi prowadzący i zadaje po kolei innym ludziom, a po utracie 2 szans przeciwnicy dyskutują. Po stracie trzeciej dochodzi pytanie do przeciwników, i jeżeli będzie dobrze, to punkty, jak Sebastian Vettel dochodzący po pijaku do bolidu, dochodzą do nich. A jeśli nie, to do przeciwników. I tak dalej, i tak dalej do samego końca. Drużyna, która przekroczy 300 lub więcej punktów, awansuje do finału, a przegrani mają jakieś tam kuferki, zdjęcia, jakieś tam szmatki itp.

Finał

W finale bierze udział dwóch zawodników ze zwycięskiej ekipy. Jeden z nich idzie do tzw. kącika muzycznego, a drugi stoi koło prezentera i czeka, aż ten zada mu pierwsze pytanie. Jest 5 pytań i 15 sekund na odpowiedź. Po zakończeniu, osoba grająca idzie do swojej drużyny, a przychodzi druga, i znów jest 5 takich samych pytań, ale za to na odpowiedź ma 20 sekund. Po odpowiedzeniu odpowiedzią tą samą, co w pierwszej, będzie taki dźwięk tyyyn i odpowiadamy na inną odpowiedź. Wygranie finału następuje wtedy, gdy drużyna zdobędzie 200 punktów lub więcej.

Nagrody

W każdym odcinku Familiady są także przyznawane nagrody. Można dostać kuferki, zdjęcie, produkty mleczne, wędliny, pieniądze, a kiedyś nawet telewizory i medale.

Zobacz też


Noia 64 apps knode.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny mediów i prasy. Jeśli podoba ci się Monika Olejnik – rozbuduj go.