Bigos: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono poprzednią wersję, jej autor to Jurek10. Autor wycofanej wersji to SzatanSi.)
M
Linia 1: Linia 1:
'''Bigos''' – narodowa potrawa [[Polska|Polski]]. Zaraz po [[kotlet schabowy|schaboszczaku]], najbardziej pożądana rzecz między godziną 15 a 17 w dniu każdego naszego [[Polak|rodaka]]. Dzień Bigosu obchodzimy 20 stycznia.
{{t}}narodowa potrawa [[Polska|Polski]]. Zaraz po [[kotlet schabowy|schaboszczaku]], najbardziej pożądana rzecz między godziną 15 a 17 w dniu każdego naszego [[Polak|rodaka]]. Dzień Bigosu obchodzimy [[20 stycznia]].


== Składniki ==
== Składniki ==
Linia 7: Linia 7:
* cebula;
* cebula;
* przyprawy: sól, pieprz, pył ze startego rogu jednorożca oraz listek laurowy;
* przyprawy: sól, pieprz, pył ze startego rogu jednorożca oraz listek laurowy;
* odrobinę miłości...I wołowinki;
* odrobinę wołowinki;
* i inne takie, ale kogo to obchodzi, ważne, że smaczne.
* i inne takie, ale kogo to obchodzi, ważne, że smaczne.


== Przyrządzanie ==
== Przyrządzanie ==
Kapuchę razem z bulionem miąchamy, miąchamy i miąchamy. Do wymiąchanej kapuchy z bulionem dodajemy mięcho i nadal miąchamy. Cebulę i przyprawy również miąchamy<ref>Cokolwiek by to znaczyło</ref>. <del>Ważnym</del> Dość istotnym elementem jest ugotowanie potrawy, bo jak nie to g[[Plik:Cenzura2.png|40px]] z tego wyjdzie. I tak dusimy i miąchamy, aż zacznie nam to ładnie pachnieć.Jak śmierdzi to znaczy, że do jedzenia się nie nadaje. A jak się nie nadaje to dupa jesteś i nie umiesz '''potrawy narodowej ugotować !!!'''. Dobry bigos nakładamy na talerz, a jak się nie zje to trzyma się tak długo aż spleśnieje, bo szkoda wyrzucać tak pięknej potrawy. Na „bigospleś” patrzysz się tak długo aż mama go nie wyrzuci (głupia dupa nie wie co dobre). Niektórzy dodają do bigosu pomidory albo koncentrat. To nie jest właściwe działanie, bo wychodzi im zupa pomidorowa z kapustą. Błe!
Kapuchę razem z bulionem miąchamy, miąchamy i miąchamy. Do wymiąchanej kapuchy z bulionem dodajemy mięcho i nadal miąchamy. Cebulę i przyprawy również miąchamy<ref>Cokolwiek by to znaczyło</ref>. <del>Ważnym</del> Dość istotnym elementem jest ugotowanie potrawy, bo jak nie to gówno z tego wyjdzie. I tak dusimy i miąchamy, aż zacznie nam to ładnie pachnieć. Jak śmierdzi to znaczy, że do jedzenia się nie nadaje. A jak się nie nadaje, to dupa jesteś i nie umiesz '''ugotować potrawy narodowej'''! Dobry bigos nakładamy na talerz, a jak się nie zje, to trzyma się tak długo, aż spleśnieje, bo szkoda wyrzucać tak pięknej potrawy. Na „bigospleś” patrzysz się tak długo, aż mama go nie wyrzuci (głupia dupa nie wie, co dobre). Niektórzy dodają do bigosu pomidory albo koncentrat. To nie jest właściwe działanie, bo wychodzi im zupa pomidorowa z kapustą. Błe!


== Bigos na winie ==
== Bigos na winie ==
{{słownik|[[Słownik:Because|Because]] – '''''bigos angielski'''''}}
{{słownik|[[Słownik:Because|Because]] – '''bigos angielski'''}}
Najpopularniejszy rodzaj bigosu został określony potoczną nazwą ''bigos na winie''. Sposób przyrządzenia takiego bigosu został wyjaśniony równie potocznym określeniem: ''Co się nawinie to do bigosu''.
Najpopularniejszy rodzaj bigosu został określony potoczną nazwą ''bigos na winie''. Sposób przyrządzenia takiego bigosu został wyjaśniony równie potocznym określeniem: ''Co się nawinie to do bigosu''.



Wersja z 16:05, 15 sty 2013

Szablon:Tnarodowa potrawa Polski. Zaraz po schaboszczaku, najbardziej pożądana rzecz między godziną 15 a 17 w dniu każdego naszego rodaka. Dzień Bigosu obchodzimy 20 stycznia.

Składniki

Bigos to nic innego jak góra kapuchy kiszonej z dodatkiem jakiegoś mięsa (najczęściej kiełbasy). Według przepisów cioci Stasi powinno być to mięso czerwone, zaczerpnięte z dupy krowy. Innymi, nie mniej ważnymi składnikami są:

  • bulion (najlepiej marki Bulion);
  • grzyby suszone;
  • cebula;
  • przyprawy: sól, pieprz, pył ze startego rogu jednorożca oraz listek laurowy;
  • odrobinę wołowinki;
  • i inne takie, ale kogo to obchodzi, ważne, że smaczne.

Przyrządzanie

Kapuchę razem z bulionem miąchamy, miąchamy i miąchamy. Do wymiąchanej kapuchy z bulionem dodajemy mięcho i nadal miąchamy. Cebulę i przyprawy również miąchamy[1]. Ważnym Dość istotnym elementem jest ugotowanie potrawy, bo jak nie to gówno z tego wyjdzie. I tak dusimy i miąchamy, aż zacznie nam to ładnie pachnieć. Jak śmierdzi to znaczy, że do jedzenia się nie nadaje. A jak się nie nadaje, to dupa jesteś i nie umiesz ugotować potrawy narodowej! Dobry bigos nakładamy na talerz, a jak się nie zje, to trzyma się tak długo, aż spleśnieje, bo szkoda wyrzucać tak pięknej potrawy. Na „bigospleś” patrzysz się tak długo, aż mama go nie wyrzuci (głupia dupa nie wie, co dobre). Niektórzy dodają do bigosu pomidory albo koncentrat. To nie jest właściwe działanie, bo wychodzi im zupa pomidorowa z kapustą. Błe!

Bigos na winie

Słownik
Zobacz w słowniku:
Becausebigos angielski

Najpopularniejszy rodzaj bigosu został określony potoczną nazwą bigos na winie. Sposób przyrządzenia takiego bigosu został wyjaśniony równie potocznym określeniem: Co się nawinie to do bigosu.

Przypisy

  1. Cokolwiek by to znaczyło