Rozkmina: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (dr. red.)
 
(Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Rozkmina''' (z [[łacina|łac]]. roz – ''solutio'', kminek – ''cumino'') – długotrwały proces analityczny mający na celu próbę wznowienia pracy [[mózg]]u (a jak powszechnie wiadomo nieużywany narząd zanika). Wiąże się on z wytężoną pracą całego organizmu. Często podczas rozkminy osobniki wspomagają się napinaniem [[mięśnie|mięśni]] twarzy, co owocuje powstaniem głupiej miny. Czasem podczas wzmożonej aktywności może wystąpić zatrzymanie procesów życiowych w celu przetransferowania zapasów energii do mózgu (tzw. ''zwiecha'').
Blizej nieokroślony termin używany przez hip-hopowców, a w szczególności przez subkulturę nazywaną [[Przystankersi]]. Najprawdopodobniej oznacza to rozwodzenie się nad ludzkim życiem.

== Rodzaje rozkmin ==
* '''Ciężka''' – kiedy pod koniec miesiąca musisz zamienić Almę na Biedronkę.
* '''[[Alkohol]]owa''' – z grupą przyjaciół wybierasz wódkę w sklepie.
* '''Poalkoholowa''' – wstajesz rano i otwierasz portfel.
* '''Kiblowa''' – wszelkie kiblowe przemyślenia na temat sensu istnienia.

{{stub|fil}}

[[Kategoria:Filozofia]]

Aktualna wersja na dzień 12:51, 4 sie 2019

Rozkmina (z łac. roz – solutio, kminek – cumino) – długotrwały proces analityczny mający na celu próbę wznowienia pracy mózgu (a jak powszechnie wiadomo nieużywany narząd zanika). Wiąże się on z wytężoną pracą całego organizmu. Często podczas rozkminy osobniki wspomagają się napinaniem mięśni twarzy, co owocuje powstaniem głupiej miny. Czasem podczas wzmożonej aktywności może wystąpić zatrzymanie procesów życiowych w celu przetransferowania zapasów energii do mózgu (tzw. zwiecha).

Rodzaje rozkmin[edytuj • edytuj kod]

  • Ciężka – kiedy pod koniec miesiąca musisz zamienić Almę na Biedronkę.
  • Alkoholowa – z grupą przyjaciół wybierasz wódkę w sklepie.
  • Poalkoholowa – wstajesz rano i otwierasz portfel.
  • Kiblowa – wszelkie kiblowe przemyślenia na temat sensu istnienia.


Socrates.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny filozofii. Jeśli zastanawiasz się, czemu białe nie jest czarne – rozbuduj go.