Szablon:ANM/Rewolucja francuska: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(+)
 
M (Zamiana na szablon Skrót ANM (wprowadzanie SMW))
 
(Nie pokazano 2 wersji utworzonych przez jednego użytkownika)
Linia 3: Linia 3:


'''Sytuacja przedrewolucyjna'''<br />
'''Sytuacja przedrewolucyjna'''<br />
Nim przystąpiono do prostych obliczeń, w kraju rósł niepokój. Wielu naukowców było zatrwożonych kondycją francuskiej [[matematyka|matematyki]], zwracając uwagę na liczne błędy i uchybienia, głównie w zakresie proporcji.
Nim przystąpiono do prostych obliczeń, w kraju rósł niepokój. Wielu naukowców było zatrwożonych kondycją francuskiej [[matematyka|matematyki]], zwracając uwagę na liczne błędy i uchybienia, głównie w zakresie proporcji. Społeczeństwo francuskie podzielone było na trzy stany (duchowieństwo, szlachta oraz mieszczanie i chłopi), lecz ktoś słusznie zauważył, że gdzieś musi tkwić błąd, gdyż akcenty rozkładały się nie po ≃33.3%, lecz odpowiednio 1-1-98.


<noinclude>[[Kategoria:Skróty ANM2013|12]]</noinclude>
<noinclude>{{Skrót ANM|04|2013}}</noinclude>

Aktualna wersja na dzień 12:32, 5 paź 2019

Był jeden cały Ludwik, jest 0,1 i 0,9

Rewolucja francuska – masowe badania matematyczne polegające na odejmowanie ułamków o ¼ przeprowadzone na terenie Francji w roku latach 1789–1794. Choć głównym celem naukowców była zamiana procentów na ułamki, badano także powstawanie równań z jedną niewiadomą, przy doborze kierując się metodą przeciwnych współczynników. Z kronikarskiego obowiązku wypada nadmienić, że przy okazji ścięto łeb królowi.

Sytuacja przedrewolucyjna
Nim przystąpiono do prostych obliczeń, w kraju rósł niepokój. Wielu naukowców było zatrwożonych kondycją francuskiej matematyki, zwracając uwagę na liczne błędy i uchybienia, głównie w zakresie proporcji. Społeczeństwo francuskie podzielone było na trzy stany (duchowieństwo, szlachta oraz mieszczanie i chłopi), lecz ktoś słusznie zauważył, że gdzieś musi tkwić błąd, gdyż akcenty rozkładały się nie po ≃33.3%, lecz odpowiednio 1-1-98.