Polska Partia Pracy: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(poprawa błędów ortograficznych i literówek)
M (Wikipedia python library)
Linia 1: Linia 1:
'''Polska Partia Pracy''' – jest to partia polityczna powstała przez przypadek gdzieś w okolicach 2001 roku, kiedy to nieliczne ocalałe po rozpadzie [[AWS]] ugrupowania prawicowe (miedzy innymi [[KPN]]) omyłkowo (najpewniej po pijanemu) utworzyły koalicję wyborczą z komunistami. Wbrew wszelkiej logice koalicjanci zaczęli się dobrze dogadywać i pod patronatem pierwszych polskich [[Zieloni 2001|Zielonych]] oraz skrajnych nacjonalistów z [[Narodowe Odrodzenie Polski|Narodowego Odrodzenia Polski]] (sic!) powstało wkrótce jedno z najbardziej niezwykłych ugrupowań politycznych w Polsce (a najpewniej i na świecie). Pierwszym prezesem PPP został wybrany świeckiej pamięci* [[Daniel Podrzycki]], najsłynniejszy Polski polityk nie posiadający żadnego wykształcenia (choć niektórzy twierdzą, ze skończył przedszkole i to z wyróżnieniem). Obecnie przewodniczącym jest Bogusław Ziętek, człowiek o którym co prawda nikt nigdy nie slyszał, ale podobno ma ukończoną podstawówkę. Symbolem partii jest [[Orzeł Biały]] z odcięta głową, a raczej sama głowa, która skrzeczy z bólu w telewizyjnych spotach wyborczych ugrupowania.


* - Użycie wyrażenia "świętej pamięci" w kontekście znanego antyklerykała i przyjaciela Antyklerykalnej Partii Postępu "Racja" jego zwolennicy mogliby uznać wręcz za obraze jego imienia, dlatego użyłem tej bardziej adekwatnej wersji.


==Program Partii==


Program Polskiej Partii Pracy jako taki nie istnieje, a przynajmniej nikt go nigdy nie widział (są teorie, iż jest ukrywany, aby uchronić go przed sabotażem ze strony wyzyskujących proletariat liberałów i krwiożerczych zachodnich kapitalistów). Jednak z wypowiedzi działaczy tego ugrupowania można wyłowić pewne założenia, które PPP chciałaby realizować w razie wygranej w wyborach. Oto one:
* Dodrukowywanie banknotów na masową skalę, co umożliwi w szybkim tempie uczynienie państwa bajecznie bogatym (że też nikt na to wcześniej nie wpadł!).
* Wprowadzenie zasiłku socjalnego dla bezrobotnych wypłacanego bez limitu czasowego w wysokości 150% średniej płacy krajowej (obecnie jakieś 5000 zł).
* Stopniowa likwidacja bezrobocia za pomocą magicznej metody, której partia nikomu nie wyjawi póki nie wygra wyborów parlamentarnych.
* Osadzenie wszystkich liberałów, zachodnich kapitalistów i innych wyzyskiwaczy prostego ludu w obozach pracy.
* Renegocjacja Konkordatu, a w razie fiaska negocacji wypowiedzenie wojny [[Watykan|Watykanowi]] i wysłanie do niego [[Grom|Gromu]] w celu likwidacji sił [[Gwardia Szwajcarska|Gwardii Szwajcarskiej]] i okupacji Państwa Papieskiego.
* Uczynienie daty urodzin [[Edward Gierek|Edwarda Gierka]] świętem narodowym.
* Odebranie praw obywatelskich mniejszości heteroseksualnej (według nich to jest mniejszość).
* Usunięcie [[religia|religii]] ze szkół oraz wprowadzenie trzech nowych przedmiotów:
**WOA, czyli Wiedzy o Antyklerykalizmie. Podstawą nauczania byłyby fakty dotyczące kościoła publikowane (lub) czasopiśmie APPR-u - "Fakty i Mity".
** Historia socjalizmu (mająca uświadomić klasowo młode pokolenia).
** WODP - Wiedza o [[Daniel Podrzycki|Danielu Podrzyckim]] - studiowanie biografii i twórczości najwybitniejszego z Polaków.
* Przywrócenie dawnej nazwy Placu Bankowego (Plac Dzierżyńskiego) z racji kapitalistycznych skojarzeń tej obecnej.



==Wybory==

Polska Partia Pracy pierwszy raz wystartowała w wyborach parlamentarnych w 2001 roku, zdobywając poparcie o dziwo wykraczające poza granice błędu statystycznego. Podobny wynik (0,33%) ugrupowanie uzyskało w wyborach do Parlamentu Europejskiego, dzięki zdyscyplinowanemu elektoratowi, pragnącemu powrotu realnego [[socjalizm]]u najwyraźniej nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie. W 2005 roku powstała zainicjowana przez PPP niezwykła koalicja wszystkich skrajnie lewackich oszołomów na polskiej scenie politycznej, w której wzięły udział [[PPS]], [[Polska Partia Komunistyczna]], [[RACJA Polskiej Lewicy|APPR]], [[Zieloni 2001|Polska Partia Zielonych]] oraz kilka innych tego typu (po)tworów. Wbrew wszelkiemu rozsądkowi koalicja ta zdobyła w wyborach parlamentarnych 0,666% poparcia. Mimo to nie doszło w naszym kraju do socjalistycznej rewolucji i masowych mordów na [[liberałowie|liberałach]] oraz [[kapitaliści|kapitalistach]], dlatego nikt rozumny nadal nie zwracał uwagi na istnienie PPP.




[[Kategoria:partie polityczne]]

Wersja z 17:20, 6 lis 2007