Użytkownik:Absflg/brudnopis: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Linia 11: Linia 11:


==Historia==
==Historia==
Historia tej pasjonującej, dynamicznej dyscypliny sportowej sięga czasów
Zanim zaczęto nim straszyć dzieci, tamburyn służył do gry (sic!). Znano go od niepamiętnych czasów. O jego wynalezienie podejrzewa się Archimedesa. Wedle podań, miał on po wynalezieniu tamburynu wyskoczyć nago z wanny i biegać po mieście jak go Pan Bóg stworzył, wrzeszcząc przy tym ''"Eureka!"''. Jednak naukowcy uwarzają, że wersja ta jest kłamstwem - wedle Niezależnego Istytutu Badawczego im. Koziołka Matołka, Archimedes wrzeszczał ''"Dajcie mi spodnie!"''.'''''


{{Przypisy}}
{{Przypisy}}
[[Kategoria:Sport]]
{{instrumenty}}

Wersja z 11:08, 1 wrz 2009

Szablon:Żenujący

N00b podczas rozgrywania meczu w „Kółko i Krzyżyk”

Postępuj rozważnie i miej ruchy roztropne.

Kabaret Mumio o grze w „Kółko i Krzyżyk”

„Kółko i Krzyżyk” - Popularny sport, uprawiany regularnie przez większość ludzi na świecie[1]. Polega on – jak powszechnie wiadomo – na pokonaniu przeciwnika. Ze względu na bardzo towarzyski charakter sport ten jest często i chętnie uprawiany przez uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum. W wielu krajach zakazany prawem[2].

Zasady

Boisko do gry w „Kółko i Krzyżyk” niedaleko wsi Suche-Cipki
Plik:Pudziankik.jpg
Mariusz (jeden z najlepszych polskich zawodników w grze w „Kółko i Krzyżyk”) wkurzony, że nie gra krzyżykami

Zasady gry w „Kółko i Krzyżyk” są bardzo proste. Mecze rozgrywają się na kwadratowych boiskach podzielonych na trzy rzędy po trzy identyczne kwadraty. Na początku meczu następuje rzut monetą przez sędziego, który wskazuje na to, która drużyna gra krzyżykami, po czym następuje właściwy mecz. Drużyny kolejno stawiają swoje figury na którymś z pustych jeszcze pól. Rozgrywka toczy się do momentu gdy zostaną zapełnione wszystkie pola lub jedna z drużyn wygra ustawiając trzy swoje figury w jednym rzędzie.

Historia

Historia tej pasjonującej, dynamicznej dyscypliny sportowej sięga czasów

Przypisy

  1. Według raportu MENu, KGB, SDRWiAN oraz RPA.
  2. j. w.