Green Day: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Hani.md. Autor wycofanej wersji to 195.225.122.75.)
 
(Nie pokazano 128 wersji utworzonych przez 76 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Greenday2010.jpg|thumb|280px|Nie łudźcie się, to playback]]
'''Green Day''' – punk-rock-popowy zespół [[Stany Zjednoczone Ameryki Północnej|amerykański]]. Kiedyś grał, teraz dostosował się do standardów panujących na rynku i wprowadza w życie zasadę punka, mówiącą za [[Patyczak]]iem, że punk to trzy akordy i darcie mordy. Wszyscy uważają, że The Offspring jest lepszy, a Green Day to wielka ściema. Wizerunek grupy to zlepek połączonych, zapożyczonych od innych kultowych-jak-chuj zespołów takich jak np. [[Ramones]], [[The Beatles]], elementów które-zgodnie ze szczwanym planem metroseksualnego założyciela grupy zapewniły jego sQuadowi popularność wśród dzieci, młodzieży i emerytów krajów byłego bloku socjalistycznego. Wielbiciele zespołu nie należą do żadnej znanej subkultury bądź też należą do paru naraz. Wśród fanów zespołu jest parę znanych osób. Większość z nich to aktorzy "Zagubionych".
[[Plik:HaseAufCenterstage.jpg|thumb|280px|A tu zamiast Green Day'a występuje króliczek]]
[[Plik:Color icon green.svg|thumb|200px|Inspiracja Green Day'a]]
[[Plik:Billie Joe Armstrong - Green Day 2.jpg|thumb|200px|To też playback]]
{{cytat|Ta nazwa jest czadowa!|Reakcja fana (o ile takowi istnieją) na powyższy komentarz.}}
{{cytat|Naprawdę nie wiemy, kto wymyślił tak idiotyczną nazwę.|Green Day sami o sobie.}}


'''Green Day''' – amerykański zespół punkroczny charakteryzujący się dziwnymi ubraniami, obecnością na rynku od 1987 roku i zamiłowaniem do [[Joint|jointów]]. Po polsku Zielony Dzień, Dzień Ziela lub Święto Roślinożerców.

== Historia ==
Grupa powstała w [[Kalifornia|Kalafiornii]] za czasów, gdy nawet w Ameryce nie było jeszcze komputerów. Wtedy to Billie i Mike spotkali się w barze; zauważywszy, że mają podobne zainteresowania, od razu się zaprzyjaźnili. Zespołowi nadali nazwę Sweet Children, żeby przyciągnąć do siebie pedofili i nadopiekuńcze nastolatki. Ich pierwszy perkusista [[Al Sobrante]] (z fr. ''sobre'' - trzeźwy) stwierdził, że do nich nie pasuje i odszedł, by pobierać nauki. W zamian do zespołu trafił Tre Cool, znany między innymi z tego, że chciałby umyć twoją babcię<ref>http://www.greendayauthority.com/TheBand/quotes.php</ref>. Powodziło im się dobrze, byli całkiem lubiani, wreszcie wydali singiel "Basket case" i nakręcili do niego teledysk obrazujący jeden dzień z życia grupy. Dzięki temu przybyło im fanów, którzy mogli utożsamiać się z nimi bez wstydu. Po wydaniu płyty [[nimrod.]] zespół zdecydował się na przerwę, by Mike i Tre mogli rozwieść się z żonami. Powróciwszy w świetnej formie, odświeżeni, zamaskowawszy białe obręcze po obrączkach samoopalaczem, wydali [[Warning:]]. Znaczna część ich pieniędzy została pochłonięta przez tanie wina, więc postanowili wydać płytę o japońsko-francusko brzmiącym tytule - [[Shenanigans]]. Żeby się nie przemęczać, umieścili na niej piosenki z drugich stron singli.

=== Przełom ===
W 2004 roku zaszczycili świat płytą wydaną na cześć [[George Bush|George'a Busha]], zatytułowaną synonimicznie [[American idiot]]. Wypluli w nim całe swoje żale pod adresem byłego prezydenta, nie wiedząc, że wojna w Iraku to tak naprawdę sprytne działanie Busha, mające na celu skierowanie tematyki piosenek Green Day'a z dołujących [[emo]]wskich hymnów na dobrego [[punk]]a. Tym samym Bush okazał się najlepszym menadżerem zespołu, promującym go za darmo. Kontraktu nie dało się przedłużyć, bo zasłużonego męża stanu zastąpił [[Barack Obama|Barak]]. Niezrażeni Greenday'owcy wydali kolejną płytę, o której mało wiadomo, bo ciągle nie da się jej ściągnąć z wrzuty.


== Skład ==
== Skład ==
* [[Billie Joe Armstrong|Bolek Dżołek]] – <del>nieudolny</del> wokalista i autor tekstów. Swego czasu idol nastolatek, ale zbrzydł i zgłupiał. Ma słabość do alkoholu, jointów, czarnej farby do włosów oraz zieleniny.
* '''[[Billie Joe Armstrong]]''' – wokalista, podobno gra na wiośle. Póki co jednak hasa z wiosłem po scenie, no chyba że w XXI wieku to się nazywa gra. Ma żonę, ale niektórzy fani (lesby jedne) widziały jak pocałował '''[[Mike'a Dirnta]]'''. Można więc wywnioskować, że jest biseksualistą.
* '''[[Mike Dirnt]]'''piąte koło u wozu, gitara basowa.
* [[Mike Dirnt]] – basista. Komentarz zbędny.
* [[Tré Cool]] – łamacz wykałaczek. Jego hobby to udawanie zwierząt i przebieranie się za nie.
* '''[[Tré Cool]]''' – perkusista, chociaż nie taki tró i nie taki kuul. Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi, np.: czym była maź w teledysku do American Idiot. W piosence ,,Homecoming" zdarł se gardło, sorry, zaśpiewał, ale Billie Joe przestraszył się, że Tre jeszcze zostanie wokalistą i dlatego był to debiut i ostatni raz perkusisty.
* [[Jason White]] – gitarzysta. Jako jedyny z zespołu zna więcej niż trzy akordy, ale ich nie używa, bo piosenki Green Day'a da się zagrać na harmonijce.


== Historia ==
{{przypisy}}
W 1982 [[Billie Joe Armstrong|BJ]] i Mike spotkali się w szkolnej stołówce. Zaprzyjaźnili się i parę lat później rzucili szkołę, aby <del>palić marihuanę</del> założyć punkowy zespół Sweet Children. Ich piosenki traktowały głównie o narkotykach i buncie młodzieńczym. Chłopcy stwierdzili, że potrzebują perkusisty, więc napisali ogłoszenie i tak do zespołu dołączył [[Tré Cool]]. Zespół nie poddał się i kolejne parę lat później (1987 rok) podbili rynek muzyczny. W 1994 roku wydali płytę i szturmem wdarli się do komercyjnego świata muzyki popularnej. Od tego czasu ubyło im fanów, więc dekadę później powrócili z nową płytą i pretensjami do [[George Walker Bush|Busha]]. To spodobało się publice, więc do dziś członkowie Green Day'a pławią się w luksusach. Oczywiście nadal wydają płyty, ale na próżno szukać na nich punkrocka.


== Dyskografia ==
{{stubmuz}}
Jako że członkom Green Day'a nie chce się wybierać mądrych nazw (patrz: tytuł zespołu), sami je tworzą. Z różnymi skutkami.
* Dookie! (1994) – debiutancka płyta, nagrana w garażu.
* Insomniac (1995) – opisuje rodzinę Green Day'a i ich miłe dzieciństwo w stanie [[Kalifornia]].
* Nimrod (1997) – kolejna płyta. Nic o niej nie wiadomo, bo nikt jej nie zdołał wysłuchać.
* American Idiot (2004) – płyta krytykująca rządy [[George Walker Bush|byłego już prezydenta Stanów Zjednoczonych]]. Traktuje o miłości, ucieczkach z [[dom]]u i [[Sklep monopolowy|sklepach monopolowych]].
* 21st Century Breakdown (2009) – płyta popowa opisująca życie w XX wieku.
* Uno!, Dos!, Tres! (2012-2013) – trzy płyty wydawane kolejno na cześć nauczenia się przez [[Billie Joe Armstrong|Billiego]] podstawowych liczb.


== Piosenki ==
Niemalże wszystkie piosenki Green Day'a brzmią identycznie z uwagi na możliwości zespołu (znajomość trzech akordów). Niektóre jednak różnią się od siebie tekstem.
* Basket Case (Koszyk Walizka) – [[Billie Joe Armstrong]] śpiewa o swojej przemianie w wiklinową torbę podróżną.
* Homecoming (Powrót do domu) – w końcu z ucieczki z domu trzeba też wrócić.
* [[21 Guns]] (21 pistoletów) – [[Billie Joe Armstrong|BJ]] poczynił znaczne postępy w edukacji i doliczył się do 21.
* Kill The DJ (Zabić DJ-a) – Green Day o swoich planach rozboju w [[Dyskoteka szkolna|dyskotekach]].
* Peacemaker (Rozjemca) – [[Billie Joe Armstrong]] i Mike Dirnt się pokłócili, więc na cześć odfochowania nagrali piosenkę.


== Ciekawostki ==
[[pt:Green Day]]
{{NonNews|[[NonNews:Green Day i U2 zagrają dla powodzian|Green Day i U2 zagrają dla powodzian]]}}
* W 2012 roku na festiwalu I Heart Radio [[Billie Joe Armstrong]] przesadził z piwem i rozwalił swoją gitarę.
* Mike Dirnt jako jedyny z zespołu ukończył szkołę.
* Nauczyciel od muzyki [[Billie Joe Armstrong|BJ-a]] powiedział mu, że jest beztalenciem.


[[el:Green Day]]
[[en:Green Day]]
[[en:Green Day]]

[[es:Green Day]]
[[fi:Green Day]]
[[Kategoria:Green Day| ]]
[[it:Green Day]]
[[sk:Grín Dej]]
[[sv:Green Day]]
[[Kategoria:Zespoły punkowe]]
[[Kategoria:Amerykańskie zespoły]]

Aktualna wersja na dzień 11:41, 6 cze 2021

Nie łudźcie się, to playback
A tu zamiast Green Day'a występuje króliczek
Inspiracja Green Day'a
To też playback

Ta nazwa jest czadowa!

Reakcja fana (o ile takowi istnieją) na powyższy komentarz.

Naprawdę nie wiemy, kto wymyślił tak idiotyczną nazwę.

Green Day sami o sobie.

Green Day – amerykański zespół punkroczny charakteryzujący się dziwnymi ubraniami, obecnością na rynku od 1987 roku i zamiłowaniem do jointów. Po polsku Zielony Dzień, Dzień Ziela lub Święto Roślinożerców.

Skład[edytuj • edytuj kod]

  • Bolek Dżołeknieudolny wokalista i autor tekstów. Swego czasu idol nastolatek, ale zbrzydł i zgłupiał. Ma słabość do alkoholu, jointów, czarnej farby do włosów oraz zieleniny.
  • Mike Dirnt – basista. Komentarz zbędny.
  • Tré Cool – łamacz wykałaczek. Jego hobby to udawanie zwierząt i przebieranie się za nie.
  • Jason White – gitarzysta. Jako jedyny z zespołu zna więcej niż trzy akordy, ale ich nie używa, bo piosenki Green Day'a da się zagrać na harmonijce.

Historia[edytuj • edytuj kod]

W 1982 BJ i Mike spotkali się w szkolnej stołówce. Zaprzyjaźnili się i parę lat później rzucili szkołę, aby palić marihuanę założyć punkowy zespół Sweet Children. Ich piosenki traktowały głównie o narkotykach i buncie młodzieńczym. Chłopcy stwierdzili, że potrzebują perkusisty, więc napisali ogłoszenie i tak do zespołu dołączył Tré Cool. Zespół nie poddał się i kolejne parę lat później (1987 rok) podbili rynek muzyczny. W 1994 roku wydali płytę i szturmem wdarli się do komercyjnego świata muzyki popularnej. Od tego czasu ubyło im fanów, więc dekadę później powrócili z nową płytą i pretensjami do Busha. To spodobało się publice, więc do dziś członkowie Green Day'a pławią się w luksusach. Oczywiście nadal wydają płyty, ale na próżno szukać na nich punkrocka.

Dyskografia[edytuj • edytuj kod]

Jako że członkom Green Day'a nie chce się wybierać mądrych nazw (patrz: tytuł zespołu), sami je tworzą. Z różnymi skutkami.

  • Dookie! (1994) – debiutancka płyta, nagrana w garażu.
  • Insomniac (1995) – opisuje rodzinę Green Day'a i ich miłe dzieciństwo w stanie Kalifornia.
  • Nimrod (1997) – kolejna płyta. Nic o niej nie wiadomo, bo nikt jej nie zdołał wysłuchać.
  • American Idiot (2004) – płyta krytykująca rządy byłego już prezydenta Stanów Zjednoczonych. Traktuje o miłości, ucieczkach z domu i sklepach monopolowych.
  • 21st Century Breakdown (2009) – płyta popowa opisująca życie w XX wieku.
  • Uno!, Dos!, Tres! (2012-2013) – trzy płyty wydawane kolejno na cześć nauczenia się przez Billiego podstawowych liczb.

Piosenki[edytuj • edytuj kod]

Niemalże wszystkie piosenki Green Day'a brzmią identycznie z uwagi na możliwości zespołu (znajomość trzech akordów). Niektóre jednak różnią się od siebie tekstem.

  • Basket Case (Koszyk Walizka) – Billie Joe Armstrong śpiewa o swojej przemianie w wiklinową torbę podróżną.
  • Homecoming (Powrót do domu) – w końcu z ucieczki z domu trzeba też wrócić.
  • 21 Guns (21 pistoletów) – BJ poczynił znaczne postępy w edukacji i doliczył się do 21.
  • Kill The DJ (Zabić DJ-a) – Green Day o swoich planach rozboju w dyskotekach.
  • Peacemaker (Rozjemca) – Billie Joe Armstrong i Mike Dirnt się pokłócili, więc na cześć odfochowania nagrali piosenkę.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:
  • W 2012 roku na festiwalu I Heart Radio Billie Joe Armstrong przesadził z piwem i rozwalił swoją gitarę.
  • Mike Dirnt jako jedyny z zespołu ukończył szkołę.
  • Nauczyciel od muzyki BJ-a powiedział mu, że jest beztalenciem.