Drifting: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (ech, redakcja, linki, sratatata)
M
Linia 1: Linia 1:
'''Drifting''' to dyscyplina [[sport]]u motorowego uprawiana głównie przez nudzących się i nie narzekających na brak gotówki facetów, którzy nie osiągnęli niczego w życiu, więc próbują sił w sportach.
'''Drifting''' dyscyplina [[sporty motorowe|sportu motorowego]] uprawiana głównie przez nudzących się i nienarzekających na brak gotówki facetów, którzy nie osiągnęli niczego w życiu, więc próbują sił w sportach.


== Historia ==
== Historia ==
Drifting narodził się w [[Japonia|Japonii]]. Tamtejsi młodzi ludzie ścigali się samochodami w górach. Najczęściej takie wyścigi kończyły się spadnięciem z urwiska. To właśnie takie zasady wyznawali pierwsi drifterzy: "Wygrywa ten, który nie spadnie." W późniejszych latach ludzie kierowani większą chęcią utrzymania się przy życiu przenieśli go na tory wyścigowe. I co teraz? Z toru nie da się spaść, więc wymyślili nowe zasady. W górach najczęstrzą techniką jazdy było tak zwane "zapierdalanie na ślepo". Przy takiej postawie kierowcy [[samochód]] najczęściej wpadał w poślizg, a kierowca usiłował go z niego wyprowadzić tak, żeby przeżyć. Japończycy podchwycili ten pomysł i w tej chwili drifting utożsamiany jest z jazdą poślizgami.
Sport narodził się w [[Japonia|Japonii]]. Tamtejsi młodzi ludzie ścigali się samochodami w górach. Najczęściej takie wyścigi kończyły się spadnięciem z urwiska. To właśnie takie zasady wyznawali pierwsi drifterzy – ''wygrywa ten, który nie spadnie''! W późniejszych latach ludzie kierowani większą chęcią utrzymania się przy życiu przenieśli go na tory wyścigowe. I co teraz? Z toru nie da się spaść, więc wymyślili nowe zasady. W górach najczęstrzą techniką jazdy było tak zwane „zapierdalanie na ślepo”. Przy takiej postawie kierowcy, samochód najczęściej wpadał w poślizg, a kierowca usiłował go z niego wyprowadzić tak, żeby przeżyć. Japończycy podchwycili ten pomysł i w tej chwili drifting utożsamiany jest z jazdą poślizgami.


== Jak oceniany jest drifting? ==
== Jak oceniany jest drifting? ==
Podczas zawodów oceniane są następujące rzeczy:
Obecnie w driftingui liczy się styl, jakość. Podczas zawodów oceniane są:
# Brak strachu u kierowcy (im mniejsze prawdopodobieństwo, że przeżyje zakręt tym lepiej).
* brak strachu u kierowcy (im mniejsze prawdopodobieństwo, że przeżyje zakręt tym lepiej)
# Długość i głębokość poślizgu (im mniej szans na przeżycie tego - tym więcej punktów).
* długość i głębokość poślizgu (im mniej szans na przeżycie, tym więcej punktów)


{{stubspo}}
{{stubspo}}
[[Kategoria:Sport|Drifting]]
[[Kategoria:Dyscypliny sportowe]]
{{ok}}

Wersja z 02:18, 16 lip 2008

Drifting – dyscyplina sportu motorowego uprawiana głównie przez nudzących się i nienarzekających na brak gotówki facetów, którzy nie osiągnęli niczego w życiu, więc próbują sił w sportach.

Historia

Sport narodził się w Japonii. Tamtejsi młodzi ludzie ścigali się samochodami w górach. Najczęściej takie wyścigi kończyły się spadnięciem z urwiska. To właśnie takie zasady wyznawali pierwsi drifterzy – wygrywa ten, który nie spadnie! W późniejszych latach ludzie kierowani większą chęcią utrzymania się przy życiu przenieśli go na tory wyścigowe. I co teraz? Z toru nie da się spaść, więc wymyślili nowe zasady. W górach najczęstrzą techniką jazdy było tak zwane „zapierdalanie na ślepo”. Przy takiej postawie kierowcy, samochód najczęściej wpadał w poślizg, a kierowca usiłował go z niego wyprowadzić tak, żeby przeżyć. Japończycy podchwycili ten pomysł i w tej chwili drifting utożsamiany jest z jazdą poślizgami.

Jak oceniany jest drifting?

Obecnie w driftingui liczy się styl, jakość. Podczas zawodów oceniane są:

  • brak strachu u kierowcy (im mniejsze prawdopodobieństwo, że przeżyje zakręt tym lepiej)
  • długość i głębokość poślizgu (im mniej szans na przeżycie, tym więcej punktów)

Szablon:Stubspo Szablon:Ok