Miastko: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to 158.75.213.80. Autor wycofanej wersji to 158.75.219.129.)
(Ale ze mnie lama, blankuję Nonsensopedię...)
Linia 1: Linia 1:
'''Miastko''' – małe miasto nad [[Studnica (rzeka)|Studnicą]], w [[województwo pomorskie|woj. pomorskim]], w [[powiat bytowski|powiecie bytowskim]], siedziba [[gmina Miastko|gminy Miastko]].

==Historia==
Dawno, dawno temu przez kilka wieków mieszkańcy kłócili się ze Szwabami o prawa miejskie. W 1617 roku Miastko liczyło aż 350 mieszkańców, co przyczyniło się do dania im praw miejskich. To nie spodobało się osadnikom z pobliskich wiosek i ci, zazdrośnicy, zaatakowali pamiętnej nocy 26 czerwca 1719 roku miastkowian wielkimi deskami. Odtąd co roku pustoszyli Miastko, nie dając przeżyć nawet biednym mrówkom.

Z czasem coroczność weszła do tradycji i stała się miejscowym sportem. W 1945 specjalni goście, sowieci, wybili 70% budynków w mieście. Polacy w końcu w 1990 roku zabronili ataków na Miastko.

==Infrastruktura==
Rada miejska stara się wybudować jak najwięcej rond, aby dorównać [[Kościerzyna|Kościerzynie]], gdzie na jednego mieszkańca przypada 1,5 ronda.
Przez Miastko przebiega jedna droga krajowa, która jest jednocześnie miejscem spotkań kulturalnych Miasteckich skinheadów

==Rozrywka==
W ramach poszerzania horyzontów z dziedziny rozrywki, administracja ludowa postanowiła zaorać wszelkie boiska do gry zespołowej i posadzić tam buraki.

Głównym sposobem rozrywki w Miastku jest internet. Tutejszym dostawcą internetu jest PET RUS. Transfery którymi nas zaszczycą są bardzo zdołowane (jak w dolnym kongo) i społeczeństwo jest bardzo niezadowolone z takowego postępowania tego przedsiębiorstwa. Siedziba Petrusa znajduje sie na ulicy Długiej 10. Obsługuje tam fajny gruby facet w niebieskiej koszuli.

==Rumel==
Rozbójnik w czapce z przepasanym pasem w pasie. Miał pokrzywione ręce którymi kradł umiejętnie bogatym i dawał biednym. W czasie II wojny światowej był Polską wtyczką w niemieckich jednostkach SS. Jego nazwa kodowa to C4. Późniejszy aktywista komunistyczny. W roku 2009 jego pomnik, który zakupiła gmina miastko został przepołowiony w pół i wysłano go do renowacji. Wiele osób składało hołd temu pomnikowi naśladując dziwne gesty sexu oralnego przy pasie rumela.
[[Kategoria:Województwo pomorskie]]

Wersja z 12:31, 8 cze 2009