Isaac Newton: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
M (dr.)
Linia 1: Linia 1:
{{Inkubator otwarty}}
{{Inkubator otwarty}}
'''Ser Izaak Newton''' – żyjący w XVII w. brytyjski farmer, uważany niesłusznie za wybitnego fizyka.
'''Ser Izaak Newton''' – żyjący w [[XVII wiek]]u brytyjski farmer, uważany niesłusznie za wybitnego [[fizyk]]a.


== Życie ==
== Życie ==
Newton wywodził się z rodziny żydowskiej, o czym świadczy jego imię. Był synem biednego gospodarza, który zajmował się sadownictwem oraz serowarstwem (stąd tytuł "ser"). W młodości, będąc w sadzie na głowę spadło mu jabłko, powodując nieodwracalne zmiany w mózgu. Olśniło go wtedy i stwierdził, że różne rzeczy spadają w dół. Resztę swojego życia spędził na tworzeniu innych oczywistych i nikomu nie potrzebnych teorii naukowych. Jako że zawsze chciał być prawnikiem, nazywał je prawami/zasadami. Opisał je w książce "Pamiętniki młodego menela", ale żeby popisywać się przed kolegami, przetłumaczył to w [[jedynym słusznym tłumaczu]] na łacinę i tak powstało słynne '''"Philosophiae naturalis principia mathematica "'''.
Newton wywodził się z rodziny żydowskiej, o czym świadczy jego imię. Był synem biednego gospodarza, który zajmował się sadownictwem oraz serowarstwem (stąd tytuł „ser”). W młodości, będąc w sadzie, na głowę spadło mu jabłko, powodując nieodwracalne zmiany w mózgu. Olśniło go wtedy i stwierdził, że różne rzeczy spadają w dół. Resztę swojego życia spędził na tworzeniu innych oczywistych i nikomu niepotrzebnych teorii naukowych. Jako, że zawsze chciał być prawnikiem, nazywał je prawami/zasadami. Opisał je w książce ''Pamiętniki młodego menela'', ale żeby popisywać się przed kolegami, przetłumaczył to w [[Tłumacz Google|jedynym słusznym tłumaczu]] na łacinę i tak powstało słynne ''Philosophiae naturalis principia mathematica''.


== Najważniejsze prawa ==
== Najważniejsze prawa ==
'''I zasada''' – jeżeli przedmiotu nikt nie przesuwa, to leży ono w miejscu. <br />
* '''I zasada''' – jeżeli przedmiotu nikt nie przesuwa, to leży ono w miejscu;
'''II zasada''' – jeżeli ktoś przesuwa przedmiot, to nie leży on w miejscu. <br />
* '''II zasada''' – jeżeli ktoś przesuwa przedmiot, to nie leży on w miejscu;
'''III zasada''' (zwana też zasadą zemsty) – jeżeli jedna osoba uderzy kogoś, to ten ktoś mu odda równie mocno. <br />
* '''III zasada''' (zwana też zasadą zemsty) – jeżeli jedna osoba uderzy kogoś, to ten ktoś mu odda równie mocno;
'''Prawo powszechnego ciążenia''' – ciała spadają w dół.
* '''Prawo powszechnego ciążenia''' – ciała spadają w dół.


== Oceny ==
== Oceny ==
Jedynie światłe umysły wiedzą, że Newton nie był wcale wybitnym fizykiem, stał się on nim w wyniku propagandy [[Wielka Brytania|Wielkiej Brytanii]], która zrzucała specjalne ulotki zamiast bomb z samolotów podczas [[II wojna światowa|drugiej wojny światowej]]. Dzisiaj jest to kontynuowane poprzez nauczanie jego zasad w szkołach. Jedynie niektórzy profesorowie wyższych uczelni w ramach prostestu używają wzoru <math>F=m\cdot a</math> zamiast wymyślonego przez Newtona <math>a=\frac {F}{m}</math>.
Jedynie światłe umysły wiedzą, że Newton nie był wcale wybitnym fizykiem, stał się on nim w wyniku propagandy [[Wielka Brytania|Wielkiej Brytanii]], która zrzucała specjalne ulotki zamiast bomb z samolotów podczas [[II wojna światowa|drugiej wojny światowej]]. Dzisiaj jest to kontynuowane poprzez nauczanie jego zasad w szkołach. Jedynie niektórzy profesorowie wyższych uczelni w ramach protestu używają wzoru <math>F=m\cdot a</math> zamiast wymyślonego przez Newtona <math>a=\frac {F}{m}</math>.

[[Kategoria:Artykuły w inkubatorze – ludzie]]

Wersja z 12:08, 21 gru 2017

Szablon:Inkubator otwarty Ser Izaak Newton – żyjący w XVII wieku brytyjski farmer, uważany niesłusznie za wybitnego fizyka.

Życie

Newton wywodził się z rodziny żydowskiej, o czym świadczy jego imię. Był synem biednego gospodarza, który zajmował się sadownictwem oraz serowarstwem (stąd tytuł „ser”). W młodości, będąc w sadzie, na głowę spadło mu jabłko, powodując nieodwracalne zmiany w mózgu. Olśniło go wtedy i stwierdził, że różne rzeczy spadają w dół. Resztę swojego życia spędził na tworzeniu innych oczywistych i nikomu niepotrzebnych teorii naukowych. Jako, że zawsze chciał być prawnikiem, nazywał je prawami/zasadami. Opisał je w książce Pamiętniki młodego menela, ale żeby popisywać się przed kolegami, przetłumaczył to w jedynym słusznym tłumaczu na łacinę i tak powstało słynne Philosophiae naturalis principia mathematica.

Najważniejsze prawa

  • I zasada – jeżeli przedmiotu nikt nie przesuwa, to leży ono w miejscu;
  • II zasada – jeżeli ktoś przesuwa przedmiot, to nie leży on w miejscu;
  • III zasada (zwana też zasadą zemsty) – jeżeli jedna osoba uderzy kogoś, to ten ktoś mu odda równie mocno;
  • Prawo powszechnego ciążenia – ciała spadają w dół.

Oceny

Jedynie światłe umysły wiedzą, że Newton nie był wcale wybitnym fizykiem, stał się on nim w wyniku propagandy Wielkiej Brytanii, która zrzucała specjalne ulotki zamiast bomb z samolotów podczas drugiej wojny światowej. Dzisiaj jest to kontynuowane poprzez nauczanie jego zasad w szkołach. Jedynie niektórzy profesorowie wyższych uczelni w ramach protestu używają wzoru zamiast wymyślonego przez Newtona .