Muka: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
M (Michsar przeniósł stronę Użytkownik:6Pancerny/Muka na Muka, bez pozostawienia przekierowania pod starym tytułem: Decyzja z discorda)
(Brak różnic)

Wersja z 21:57, 31 sty 2018

Budda też robił mukę

Muka

Twój nieogarnięty kolega z klasy o muce

Muka – dżentelmeńska gra podwórkowo-patologiczna polegająca na nabraniu kolegi poprzez pokazanie mu muki. Mukę robi się poprzez zrobienie kółka z kciuka i palca wskazującego i rozprostowanie reszty palców.

Jak grać?

Zasady gry są banalnie proste. Szukasz kolegi lub koleżanki i ukrywasz mukę poniżej pasa[1]. Gdy podejdziesz do kolegi, szukasz sposobu, aby ten spojrzał na nią, a gdy to się stanie, mówisz: Muka i uderzasz go pięścią w ramię, a następnie uderzasz ponownie, tylko, że pełną ręką.

Jak uniknąć?

Według ogólnie przyjętych zasad podwórkowych, musisz wykazać się ogromnym refleksem wkładając i wyciągając palec ze środka lub rozrywając mukę[2]. Gdy ci się to uda, to robisz oprawcy mukę.

Inne warianty gry

Ze względu na dotychczasowe niespisanie zasad powstało kilka typów gry. Są to między innymi:

  • Muka combo – uzyskuje się nią poprzez złapanie palca wkładającego lub poprzez serię pytań:
Co?
Muka Combo
Mukę tę wykonuje się poprzez uderzenie w plecy i kark;
  • Muka patologiczna – dosłownie działa tak samo jak muka, tylko dostajesz w twarz;
  • Muka dresiarska – to samo co oryginalna muka, tylko zamiast jednego uderzenia dostajesz minutę wpierdolu;
  • Muka stop – gra znana też jako „muka wytrwałości”. Zasady są prawie takie same jak przy klasycznej muce, ale nie dostajesz tylko jednej muki, zaś serię uderzeń pięścią, które przerywasz powiedzeniem stop. Im więcej muk dostaniesz, tym jesteś bardziej hardkorowy;
    • Muka marginalna – stosowana przez dresów między sobą[3] w celu sprawdzenia wytrzymałości. Jest to połączenie muki stop i muki dresiarskiej. Gdy nabierzesz się dostajesz nieograniczony wpierdol, który możesz zatrzymać poprzez powiedzenie stop;
  • Muka dublet – robi się ją robiąc „lornetkę” z palców i gdy ktoś na ciebie spojrzy mówisz: Muka dublet. Wtedy uderzasz go w obydwa ramiona;
  • Żuczek – poprzez powiedzenie żuczek kruczek masz sto muczek, możesz dać koledze aż sto muk;
  • Mukolisty – podrzucasz zgniecioną kartkę papieru z wierszykiem w stylu: List mukowy jest gotowy, stuku puk masz pięć muk. Gdy osoba otworzy podchodzisz i dajesz jej określoną liczbę uderzeń;
  • Antylopa – wierszyk po pokazaniu muki brzmiący: Antylopa, masz trzy muki i kopa;
  • Lustro – magiczna komenda brzmiąca: Lustro, masz muk mnóstwo, która umożliwia danie kilku muk oprawcy. Niestety w większości przypadków nie działa.

Jak nabrać kolegę?

Jesteś totalnym przegrywem życiowym i nie umiesz nikogo nabrać? Tutaj pokażemy ci sposoby na ukrycie muki:

Na Testovirona

W tym przypadku podchodzisz do kogoś, po czym wydobywając mukę z kieszeni, mówisz: Masz, poczęstuj się[4]. Gdy ten ktoś spojrzy w mukę, ty uderzasz go w ramię.

Na czeszącego

Działa tylko, gdy nabierasz nooba, który nie zna zasady „poniżej pasa”. Podczas rozmowy przeczesujesz włosy i chowasz mukę za głową udając, że się drapiesz, po czym odsuwasz głowę. Jeśli oponent zna jedyną świętą zasadę, to może się to skończyć niezbyt miło.

Na ciekawskiego

Podchodzisz do kogoś gdy ten jest zajęty np. pracą i mówisz: Ty patrz, a to co? Następnie pokazujesz tej osobie mukę[5].

Na grawitację

Szykujesz mukę, zrzucasz koledze jakąś rzecz na ziemię, a gdy się schyli to dajesz mu tęgie uderzenie w szczepionkę. Niestety kolega może zostać ostrzeżony lub wykorzystać sytuację przeciwko tobie rozrywając mukę.

Przypisy

  1. Jest to najpopularniejszy wariant
  2. Gorzej gdy twój przeciwnik zaciśnie mukę, wtedy to on uderza cię dwa razy w ramię
  3. Choć czasem też na losowych ludziach
  4. Wykonalne tylko w wariancie muki poniżej szyi
  5. Jest 50% szans że spojrzy albo nie, wszystko zależy od stopnia skupienia zajęciem


Kategoria:Gry