Użytkownik:Przechu/Bigroom House: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (dr)
Linia 2: Linia 2:
{{cytat|Co za hałas|Przeciętny człowiek o Bigroomie}}
{{cytat|Co za hałas|Przeciętny człowiek o Bigroomie}}
{{cytat|We're the fucking animals|''Zwierzęta'' o Bigroomie}}
{{cytat|We're the fucking animals|''Zwierzęta'' o Bigroomie}}
<del>'''Bigroom House'''</del> '''Big Room House''' (pol. dom z dużym pokojem) - Jeden z podgatunków muzyki <del>elektronicznej</del> domowej. Cechuje się wielkim minimalizmem i prostotą, tak więc <del>jest</del> był on tworzony przez wielu ludzi
<del>'''Bigroom House'''</del> '''Big Room House''' ([[Język Polski|pol.]] ''dom z dużym pokojem'') jeden z podgatunków muzyki <del>elektronicznej</del> domowej. Cechuje się wielkim minimalizmem i prostotą, tak więc <del>jest</del> był on tworzony przez wielu ludzi

==Historia==
== Historia ==
Według niektórych źródeł naukowcy i producenci muzyczni z tajnego labolatorium postanowili połączyć sobie cechy z różnych gatunków muzyki elektronicznej.
Według niektórych źródeł, naukowcy i producenci muzyczni z tajnego laboratorium postanowili połączyć sobie cechy z różnych gatunków muzyki elektronicznej.
Powstały gatunek muzyczny nie miał nazwy, ale ze względu testowania go w domu z dużymi pokojami postanowiono nazwać go po prostu "Big Room House". Niektórzy twierdzą też, że nazwa wzięła się od zawierania <del>dużej</del> małej ilości dźwięków z pogłosem lub jak kto woli "Reverbem".
Powstały gatunek muzyczny nie miał nazwy, ale ze względu testowania go w domu z dużymi pokojami postanowiono nazwać go po prostu "Big Room House". Niektórzy twierdzą też, że nazwa wzięła się od zawierania <del>dużej</del> małej ilości dźwięków z pogłosem lub jak kto woli "Reverbem".

==Struktura==
== Struktura ==
Big Room House zawsze lub prawie zawsze ma taką samą budowę utworu. Jest to recepta by stać się bogatym DJ-em.
Big Room House zawsze lub prawie zawsze ma taką samą budowę utworu. Jest to recepta by stać się bogatym DJ-em.
1. Intro - Składa się z <del>kicka</del> <del>stopy</del> łupania i powtarzającej się milion razy cichej melodii raz zgłaśniając raz zciszając.
1. Intro składa się z <del>kicka</del> <del>stopy</del> łupania i powtarzającej się milion razy cichej melodii raz zgłaśniając raz ściszając.
2. Breakdown - Nie musi on być długi, przed nim musi być bardzo niski bas schodzący w dół lub coś innego tylko by zakończyć intro i je oddzielić od reszty utworu, co jest wymagane. Jest to zwykle prosta melodia złożona z plucka z pogłosem.
2. Breakdown nie musi on być długi, przed nim musi być bardzo niski bas schodzący w dół lub coś innego tylko by zakończyć intro i je oddzielić od reszty utworu, co jest wymagane. Jest to zwykle prosta melodia złożona z plucka z pogłosem.
3. Narastanie - Melodia z breakdowna robi się głośna i zapętla się aż do kolejnej sekwencji.
3. Narastanie melodia z breakdowna robi się głośna i zapętla się aż do kolejnej sekwencji.
4. Build Up - Trzeba dać teraz werbel. Po szesnastym uderzeniu zwiększa się szybkość uderzenia dwukrotnie, potem czterokrotnie dodając przy okazji dźwięki lub pisk z wzrastającą wysokością do góry. Nie musi być to identycznie zrobione tak jak tu jest podane, może mieć 4 uderzenia, potem 32, ale jedno jest pewne - Build Up musi mieć co najmniej 15 sekund. Ma to na celu zniecierpliwić słuchacza czekającego na drop.
4. Build Up trzeba dać teraz werbel. Po szesnastym uderzeniu zwiększa się szybkość uderzenia dwukrotnie, potem czterokrotnie dodając przy okazji dźwięki lub pisk z wzrastającą wysokością do góry. Nie musi być to identycznie zrobione tak jak tu jest podane, może mieć 4 uderzenia, potem 32, ale jedno jest pewne Build Up musi mieć co najmniej 15 sekund. Ma to na celu zniecierpliwić słuchacza czekającego na drop.
5. Drop -
5. Drop

Wersja z 08:08, 19 maj 2018

EVERYBODY FUCKING JUMP! dun dun dun dun dun tytytyty

Big Room House o sobie

Co za hałas

Przeciętny człowiek o Bigroomie

We're the fucking animals

Zwierzęta o Bigroomie

Bigroom House Big Room House (pol. dom z dużym pokojem) – jeden z podgatunków muzyki elektronicznej domowej. Cechuje się wielkim minimalizmem i prostotą, tak więc jest był on tworzony przez wielu ludzi

Historia

Według niektórych źródeł, naukowcy i producenci muzyczni z tajnego laboratorium postanowili połączyć sobie cechy z różnych gatunków muzyki elektronicznej. Powstały gatunek muzyczny nie miał nazwy, ale ze względu testowania go w domu z dużymi pokojami postanowiono nazwać go po prostu "Big Room House". Niektórzy twierdzą też, że nazwa wzięła się od zawierania dużej małej ilości dźwięków z pogłosem lub jak kto woli "Reverbem".

Struktura

Big Room House zawsze lub prawie zawsze ma taką samą budowę utworu. Jest to recepta by stać się bogatym DJ-em. 1. Intro – składa się z kicka stopy łupania i powtarzającej się milion razy cichej melodii raz zgłaśniając raz ściszając. 2. Breakdown – nie musi on być długi, przed nim musi być bardzo niski bas schodzący w dół lub coś innego tylko by zakończyć intro i je oddzielić od reszty utworu, co jest wymagane. Jest to zwykle prosta melodia złożona z plucka z pogłosem. 3. Narastanie – melodia z breakdowna robi się głośna i zapętla się aż do kolejnej sekwencji. 4. Build Up – trzeba dać teraz werbel. Po szesnastym uderzeniu zwiększa się szybkość uderzenia dwukrotnie, potem czterokrotnie dodając przy okazji dźwięki lub pisk z wzrastającą wysokością do góry. Nie musi być to identycznie zrobione tak jak tu jest podane, może mieć 4 uderzenia, potem 32, ale jedno jest pewne – Build Up musi mieć co najmniej 15 sekund. Ma to na celu zniecierpliwić słuchacza czekającego na drop. 5. Drop –