Wodzionka: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(nowa strona)
Linia 1: Linia 1:
Wodzionka - zupa której podstawowymi składnikami jest skamieniały chleb i woda. Potrawa ta jest specyficzna dla regionu [[śląsk|śląskiego]]. Smakosze kuchni śląskiej twierdzą, że tylko na śląsku można osiągnąć idealny smak wodzionki, dzięki ogromnej zawartości (niespotykanej na całym świecie) w tamtejszej wodzie wodociągowej metali ciężkich i stężeniu chloru około 90%, które nadają wodzionce charakterystyczny dla niej posmak zardzewiałej miednicy.
Wodzionka - zupa której podstawowymi składnikami jest skamieniały chleb i woda. Potrawa ta jest specyficzna dla regionu [[śląsk|śląskiego]].

Smakosze kuchni śląskiej twierdzą, że tylko na śląsku można osiągnąć idealny smak wodzionki, dzięki ogromnej zawartości (niespotykanej na całym świecie) w tamtejszej wodzie wodociągowej metali ciężkich i stężeniu chloru około 90%, które nadają wodzionce charakterystyczny dla niej posmak zardzewiałej miednicy.
Pozostałymi składnikami wodzionki są:
Pozostałymi składnikami wodzionki są:
*skamieniały chleb - najlepiej z epoki neolitu,
*skamieniały chleb - najlepiej z okresu epipaleolitu,
*czosnek w proporcjach 3kg/litr zupy,
*czosnek w proporcjach 3kg/litr zupy,
*kostka smalcu,
*kostka smalcu,
*gumowy kalosz do smaku.
*gumowy kalosz do smaku.

==Linki zewnętrzne==
*[http://pl.youtube.com/watch?v=lzSHagDvFzg/ kurs video robienia wodzionki]

[[Kategoria:Kulinaria]][[Kategoria:Katowice]][[Kategoria:Śląsk]]

Wersja z 11:29, 30 maj 2008

Wodzionka - zupa której podstawowymi składnikami jest skamieniały chleb i woda. Potrawa ta jest specyficzna dla regionu śląskiego.

Smakosze kuchni śląskiej twierdzą, że tylko na śląsku można osiągnąć idealny smak wodzionki, dzięki ogromnej zawartości (niespotykanej na całym świecie) w tamtejszej wodzie wodociągowej metali ciężkich i stężeniu chloru około 90%, które nadają wodzionce charakterystyczny dla niej posmak zardzewiałej miednicy. Pozostałymi składnikami wodzionki są:

  • skamieniały chleb - najlepiej z okresu epipaleolitu,
  • czosnek w proporcjach 3kg/litr zupy,
  • kostka smalcu,
  • gumowy kalosz do smaku.

Linki zewnętrzne