Jabłko: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to The Number of the Beast. Autor wycofanej wersji to 89.77.107.42.)
Linia 5: Linia 5:
Ponadto jabłko pojawia się w bajkach dla dzieci. Kiedyś zła wiedźma chciała otruć jakąś tam Karolinkę czy Zuzię jabłkiem, ale się potem przyszedł [[książę]] i to jabłko wyssał, więc wiedźmie się nie udało.
Ponadto jabłko pojawia się w bajkach dla dzieci. Kiedyś zła wiedźma chciała otruć jakąś tam Karolinkę czy Zuzię jabłkiem, ale się potem przyszedł [[książę]] i to jabłko wyssał, więc wiedźmie się nie udało.


Najnowsze badania zwane "spuść się na japko i życzymy smacznego" [[językoznawca|językoznawców]] wykazują, że forma „jabłko”, podobnie jak „jabuko” jest niepoprawna. Jedyną słuszną formą tego słowa jest „japko”. Poparte jest to wieloma [[dowód|dowodami]], m.in. tym, że [[kot|koty]] zawsze spadają na cztery łapy, oraz tym, że pierwsze [[śliwka|śliwki]] robaczywki.
Najnowsze badania [[językoznawca|językoznawców]] wykazują, że forma „jabłko”, podobnie jak „jabuko” jest niepoprawna. Jedyną słuszną formą tego słowa jest „japko”. Poparte jest to wieloma [[dowód|dowodami]], m.in. tym, że [[kot|koty]] zawsze spadają na cztery łapy, oraz tym, że pierwsze [[śliwka|śliwki]] robaczywki.


== Kolor ==
== Kolor ==

Wersja z 09:58, 19 sty 2010

Jabłko (wymawiaj: japko, jabułko) – owoc w skórce z pestkami. Smaczny. Nadaje się do sprzedaży hurtowej i detalicznej. Można go zepsuć, zjeść, jak również stosować do rożnego typu zabaw. Jest wiele odmian tego europejskiego owocu, przewija się w wielu opowiadaniach, mitach i legendach. Mówi się jabłko Adama, bo Adam kiedyś zjadł jabłko i na tego pamiątkę mężczyźni mają bardzo czuły punkt na uderzenia przez innego mężczyznę, jak również przez kobietę. W walkach wschodu i zachodu stosowano jabłka do otrucia wroga trując jedną z połów.

Ponadto jabłko pojawia się w bajkach dla dzieci. Kiedyś zła wiedźma chciała otruć jakąś tam Karolinkę czy Zuzię jabłkiem, ale się potem przyszedł książę i to jabłko wyssał, więc wiedźmie się nie udało.

Najnowsze badania językoznawców wykazują, że forma „jabłko”, podobnie jak „jabuko” jest niepoprawna. Jedyną słuszną formą tego słowa jest „japko”. Poparte jest to wieloma dowodami, m.in. tym, że koty zawsze spadają na cztery łapy, oraz tym, że pierwsze śliwki robaczywki.

Kolor

Jabłko jest z jednej strony zielone, a z drugiej czerwone, ponieważ z jednej strony świeci słońce zielone a z drugiej czerwone. Na niektóre drzewa pada tylko światło ze słońca zielonego, dlatego jest całe zielone i na odwrót. Naukowcy zastanawiają się czemu jabłka, które rosną w cieniu nie są czarne, ale jest to prawdopodobnie wynik globalnego ocieplenia, a co z tym z tym idzie jaśniejszego cienia.

Szablon:Stubbio