Religiol: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(poprawa literówki)
(Deine Mutter hat keine Kinder.)
Linia 1: Linia 1:
Deine Mutter hat keine Kinder.
'''Religiol''' – [[narkotyki]] pochodzenia roślinnego, silna substancja psychotropowa i uzależniająca, aczkolwiek przedawkowanie jest praktycznie niemożliwe.

== Właściwości chemiczne ==
Religiol to tylko nazwa zwyczajowa. Termin ten może być niezwykle mylący. [[Łatwo zauważyć]], iż dana substancja nie jest narkotykiem, a alkoholem<ref>Charakterystyczna końcówka ''–ol''</ref>. Tak samo niepoprawnie jest użyty przedrostek ''re'', który prawdopodobnie miał oznaczać izomerie geometryczną substancji i poprawniej byłoby nadać przedrostek ''trans''. Warto wspomnieć, że taki alkan jak ''lig'' nie istnieje, a nomenklatura narzuca inne zasady tworzenia nazw związków organicznych. Dlatego najlepszym wyjściem, byłoby używanie nazwy ''alkohol ligowy''. Badania nad ustaleniem wzoru ciągle trwają.

== Historia ==
Jako oficjalnego odkrywce religiolu uważa się [[Richard Dawkins|Richarda Dawkinsa]]. W [[2001]] wyodrębnił on 3 gramy czystego alkoholu ligowego przez destylacje [[konserwant|szatanianu potasu]]. Na dnie pozostała cz.d.a. [[ciemność]], zwana [[mrok]]iem.
Opatentować jednak wynalazku nie mógł, albowiem pojawiły się pewne wątpliwości czy związek nie był znany już wcześniej. [[Karol Marks]] sądził, iż dziwna płynna substancja występująca u burżuazji, to specyficzny rodzaj opium, który może ogłupiać lud. W starożytnych pismach znane nam są przekazy manuskryptów mówiące nie tyle o samej substancji, co o antidotum występującym w rzadkim gatunku jabłonek na terenie delty rzeki [[Tygrys (rzeka)|Tygrys]].

== Otrzymywanie ==
Z religiolem jest jak z winem – nikt się nie zna, ale każdy wie jak otrzymać. Na terenach obu Ameryk Indianie produkują alkohol ligowy z liści koki i marihuany. W Palestynie Izraelici otrzymywali religiol z mac i resztek spalonych zwierząt. W Afryce zna się przeróżne metody otrzymywanie tej substancji, jednak są bardzo niewydajne i powoli zanikają. Na Dalekim Wschodzie narkotyk dawkuje się w postaci tlących kadzideł i specjalnych technik wzmacniających odlot, zwanych [[medytacja|medytacją]]. Rastafaranie uzyskują ją razem z innymi narkotykami. Bliski Wschód porzucił całkowicie alkohole, na rzecz tego jednego jedynego. Jednak najlepszym obecnie nam znanym procesem produkcji mogą poszczycić się szczepy Europejskie, które poprzez długotrwały ceremoniał otrzymują religiol z wina i chleba. Działanie wytworzonej w ten sposób substancji trwa około tygodnia, jednak nie ma przeciwwskazań by brać go codziennie.

Na całym świecie znanych jest ponad 100 tys. rodzajów otrzymywania religiolu.

== Działanie ==

Na czym polega fenomen alkoholu ligowego? W małych dawkach religiol nie uzależnia i praktycznie nie oddziałuje. Jednak dawkowany regularnie i przynajmniej raz dziennie, rano i wieczorem, może przynosić pierwsze efekty. Zwiększa wydzielanie endorfin, przez co człowiek staje się szczęśliwszy i bardziej radosny. Inne zaobserwowane w tej fazie reakcje to głównie mniejsza podatność na depresję, chęć czytania, polepszenie mowy, zwalczanie fobii<ref>Zwłaszcza jeżeli chodzi o strach przed śmiercią czy ubóstwem</ref>. Kolejny etap jest bardziej niebezpieczny. Dawkowany kilka razy dziennie może mieć wynik dwojaki. Pozytywny wydźwięk stosowania religiolu w tej fazie prowadzi do praktycznie całkowitego zaniku potrzeb materialnych. Osoba taka, najczęściej nie przeszkadza społeczeństwu, a nawet pomaga innym. 99% obserwowanych w tym stadium, przechodzi do etapu ostatecznego, o którym za chwilę. Negatywna strona tego etapu budzi duże kontrowersje. Mamy do czynienia już z uzależnieniem, zwanym dewoctwem. Osobniki te nie stosują się do nakazów zachowania postu, jałmużny i braku stresu, przez co muszą częściej przyjmować określone dawki, a wyżej wymienione zasady zastępują ofiarami pieniężnymi i odpustami. Chorobliwy stan odbija się na zdrowiu jednostki, zwłaszcza systemie immunologicznym i termicznym. Osobniki muszą nosić dodatkowe nakrycia głowy jak berety, turbany i pióropusze. Tak samo jak i pozytywne odpowiedniki zazwyczaj przechodzą w stan trzeci.

W ostatecznym etapie osobniki pozytywne osiągają najwyższy, znany człowiekowi stan przyjemności, zwany „[[nirwana|nirwaną]]” bądź „doznaniem mistycznym”. Mówią w obcych językach, widzą nadprzyrodzone rzeczy, lewitują, potrafią uzdrawiać, mają nadzwyczajną siłą, etc. Zazwyczaj ten trans trwa do końca życia i takie osoby nauczyły przyswajać religiol z powietrza, przez swoistą fotosyntezę. Te osoby zwane są ''mistykami''.

Sprawa gorzej ma się z tzw. ''fanatykami'', czyli przeciwieństwem mistyków. Zazwyczaj kierowani chciwością porzucają dotychczasowe sposoby przyjmowania alkoholu ligowego i próbują własnych łącząc się w [[komuna|komuny]] zwane [[sekta]]mi. Fanatycy cierpią zazwyczaj na impotencję, schizofrenię, poczucie destrukcji, nieuzasadnioną agresję, nietolerancję i chęć władzy. Znane nam przypadki przedawkowanie religiolu to zamach [[11 września]] i [[palenie czarownic|sieka w Salem]]. Największy niedozwolony handel wzmocnionym religiolem odbywa się na terenie [[Afganistan]]u i [[Irak]]u gdzie pseudoislamska sekta [[Al-kaida]] rozprowadza alkohol ligiowy wzmocniony piołunem przez co osobnicy popadają w depresję połączoną z chęcią niszczenia. I tak rodzą się samobójcy zamachowcy.

Stan prawny religiolu jest różny. Lewica pragnie zakazać go, za to prawica propaguje jego zażywanie.

Występują także [[abstynent|abstynenci]] od tego rodzaju alkoholu, czyli [[ateista|ateiści]]. Ale jak wiadomo, abstynent, to człowiek nieszczęśliwy. Bo z czego ma się cieszyć?

{{przypisy}}

[[Kategoria:Chemia]]
[[Kategoria:Religia]]

Wersja z 20:07, 7 maj 2010

Deine Mutter hat keine Kinder.