Bear Grylls: Różnice pomiędzy wersjami
Linia 25: | Linia 25: | ||
W 1996 roku miał wypadek spadochronowy w Kenii przy nieudanej próbie wyrzucenia kamerzysty z samolotu. Spędził 18 miesięcy w prestiżowej wojskowej placówce rehabilitacyjnej w Headley Court. |
W 1996 roku miał wypadek spadochronowy w Kenii przy nieudanej próbie wyrzucenia kamerzysty z samolotu. Spędził 18 miesięcy w prestiżowej wojskowej placówce rehabilitacyjnej w Headley Court. |
||
Ma żonę <s>którą poznał podczas jednej z wypraw do dżungli</s> Sharę Grylls, i trójkę dzieci, które codziennie rano |
Ma żonę <s>którą poznał podczas jednej z wypraw do dżungli</s> Sharę Grylls, i trójkę dzieci, które codziennie rano zrzucał w samych piżamach na pustynię i groził brakiem śniadania jeśli w ciągu godziny nie wrócą do domu. Obecnie już tego nie robi, gdyż dzieci odziedziczyły po tatusiu zdolności przyrodnicze, i gdy tatuś nie chcę im dać śniadanie, szukają w ogródku, pełnych w białko dżdżownic. |
||
== Dokonania == |
== Dokonania == |
Wersja z 18:29, 1 mar 2011
Bear Grylls? To ten co wpieprza robaki na Discovery?
- Przeciętny człowiek o „Bearym”
Ja nie oglądam takich bajek noobie.
- Dziecko Neo o „Bearym”
B34Ry 6Ry1$? A CiOoO tO JeE$sSt???????????????
- Pokemon o „Bearym”
Bear Grylls (właść. Edward Majkel Gryls, ur. 7 czerwca 1974r.) – brytyjski podróżnik, alpinista i popularyzator sztuki przetrwania, znany głównie z zamiłowania do nietypowego jadłospisu.
Początki kariery
Przez 3 lata służył pod pseudonimem „Bear” w brytyjskich siłach specjalnych, jako żołnierz 21 Regimentu Rezerwy Special Air Service (SAS), gdzie nauczyli go jeść rzeczy po których koza by rzygała. Po zakończeniu służby wojskowej, Majkel udał się do biura Discovery, zażądał widzenia z dyrektorem, i na jego oczach zjadł karalucha zwisając z sufitu na linie zrobionej z własnych skarpetek. Na dyrektorze zrobiło to ogromne wrażenie, i po szybkim zwrocie zawartości żołądkowej, zaproponował „Bearowi” prowadzenie autorskiego programu Man vs. Wild (wierne, doskonałe i nieomylne polskie tłumaczenie – Szkoła Przetrwania), którego wbrew pozorom głównym celem jest maltretowanie kamerzysty, zmuszając go do łażenia po bagnach, spania w lesie i robienia rzeczy o których normalny człowiek nawet by nie pomyślał.
Dalsza kariera
Gdy Majkel i zarząd Discovery wspólnie uznali że dręczenie kamerzysty stało się zbyt monotonne, nakręcili nowy serial pt.: Worst Case Scenario (wierne, doskonałe i nieomylne polskie tłumaczenie – Bear Grylls w miejskiej dżungli) w którym Edward, stara się jak najbardziej kontuzjować towarzyszącą mu ekipę. Udało mu się to do tej pory dwa razy:
- Podczas kręcenia sceny "pożar samochodu" w pierwszym odcinku, operator kamery został mocno pokaleczony w dłoń.
- Na planie zdjęciowym odcinka "w zamrażarce" jeden z techników o mało nie spadł z dużej wysokości, gdy stracił równowagę w wyniku niespodziewanego podmuchu z wentylatorów, które co pewien czas się włączają.
Życie prywatne
Edward Michael Grylls wychował się w wiosce Bembridge na wyspie Wight, gdzie wyrobił sobie silny instynkt przetrwania i sadystyczne zapędy.
W 1996 roku miał wypadek spadochronowy w Kenii przy nieudanej próbie wyrzucenia kamerzysty z samolotu. Spędził 18 miesięcy w prestiżowej wojskowej placówce rehabilitacyjnej w Headley Court.
Ma żonę którą poznał podczas jednej z wypraw do dżungli Sharę Grylls, i trójkę dzieci, które codziennie rano zrzucał w samych piżamach na pustynię i groził brakiem śniadania jeśli w ciągu godziny nie wrócą do domu. Obecnie już tego nie robi, gdyż dzieci odziedziczyły po tatusiu zdolności przyrodnicze, i gdy tatuś nie chcę im dać śniadanie, szukają w ogródku, pełnych w białko dżdżownic.
Dokonania
- w wieku 23 lat został najmłodszym Brytyjczykiem, który zdobył Mount Everest (1998)
- "Highest open-air formal dinner party" – na wysokości niemal 8 tys. m, ubrany we frak, zjadł trzydaniowy obiad przy stoliku zamocowanym do kosza balonu, z którego następnie wyskoczył (2005)
- jako pierwszy przeleciał motolotnią nad Mount Everestem (2007)
- rekord Guinnessa w najdłuższym lataniu w tunelu aerodynamicznym – 1 godz. 36 min. (23 lipca 2008)
- przemierzenie zamarzniętego Morza Arktycznego (17 września 2009)