Hulajnoga: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(literówki)
Linia 1: Linia 1:
{{popr2|wygląd i niestosowne dodatki}}
{{popr2|wygląd i niestosowne dodatki}}


{{cytat|Hulajnoga<br>piekła nie ma|ludowe powiedzenie o '''hulajnodze'''}}


{{t}}to jest taka jakby [[deskorolka]] z kierownicą albo [[rower]] bez pedałów i z małymi kółkami bez [[łańcuch]]a. Słowo pochodzi prawdopodobnie od słów "hulająca" i "[[noga]]". Najprawdopodobniej stworzono ją podczas [[Wielkiej Wojny Światowej]] i przysłano w dużych ilościach do Polski, aby ogłupiać i tak już głupie stworzenia zwane [[Polak]]ami. [[Odważni]] mówią nawet, że stworzył ją sam [[Szatan]] chcąc podporządkować sobie [[Człowiek|ludzkość]] zsyłając nam [[Technologia kosmiczna|technologię kosmiczną]].
{{t}}środek lokomocji, szczególnie popularny wśród [[Dzieci|dzieci]]. Jest ona kalekim połączeniem [[Rower|roweru]] i [[Deskorolka|deskorolki]].. Słowo pochodzi prawdopodobnie od słów "hulająca" i "[[noga]]". Najprawdopodobniej stworzono ją podczas [[Wielkiej Wojny Światowej]] i przysłano w dużych ilościach do Polski, aby ogłupiać i tak już głupie stworzenia zwane [[Polak]]ami. [[Odważni]] mówią nawet, że stworzył ją sam [[Szatan]] chcąc podporządkować sobie [[Człowiek|ludzkość]] zsyłając nam [[Technologia kosmiczna|technologię kosmiczną]].


==Wiersze o hulajnodze==
==Wiersze o hulajnodze==
Linia 12: Linia 13:
Chodźcie heblować heban." <br>
Chodźcie heblować heban." <br>
Głupie dyktanto, nu nie? <br>
Głupie dyktanto, nu nie? <br>
----

[[Komuna|W czasach]], gdy padało hasło: kobiety na traktory, wysokie odznaczenie państwowe otrzymali towarzysze Żel i Nowski za lansowanie wiersza, który napisały towarzyszki Lena i Nina: <br>

W czasach, gdy padało hasło: kobiety na traktory, wysokie odznaczenie państwowe otrzymali towarzysze Żel i Nowski za lansowanie wiersza, który napisały towarzyszki Lena i Nina: <br>


Pewien znany kuternoga, <br>
Pewien znany kuternoga, <br>
Linia 28: Linia 28:
Śpieszcie wszystkie na traktory <br>
Śpieszcie wszystkie na traktory <br>
by zaorać pomidory. <br>
by zaorać pomidory. <br>

==Dransport dalekobieżny==
Niestety, hulajnoga nie nadaje się na dalekie trasy. Napęd jednonożny bezpośredni bez użycia przekładni, mała przestrzeń bagażowa, niewielka dopuszczalna ilość pasażerów, niewydajny układ kierowniczy oraz konieczność zajmowania pozycji stojącej jednonożnej pół-podpartej dyskwalifikują ją jako środek transportu dalekobieżnego, czyli przeciętny gdańszczanin nie pojedzie nią na wakacje z rodziną do Zakopanego.
{{stubmot}}
{{stubmot}}
[[Kategoria:Motoryzacja]]
[[Kategoria:Motoryzacja]]

Wersja z 11:14, 19 cze 2011

Szablon:Popr2

Hulajnoga
piekła nie ma

ludowe powiedzenie o hulajnodze

Szablon:Tśrodek lokomocji, szczególnie popularny wśród dzieci. Jest ona kalekim połączeniem roweru i deskorolki.. Słowo pochodzi prawdopodobnie od słów "hulająca" i "noga". Najprawdopodobniej stworzono ją podczas Wielkiej Wojny Światowej i przysłano w dużych ilościach do Polski, aby ogłupiać i tak już głupie stworzenia zwane Polakami. Odważni mówią nawet, że stworzył ją sam Szatan chcąc podporządkować sobie ludzkość zsyłając nam technologię kosmiczną.

Wiersze o hulajnodze

Czasami hulajnogę używa się do ćwiczeń ortograficznych np. na ogólnopolskich dyktandach. Oto przykład zaczerpnięty z dyktanda z 2004 roku:

Hultaje hulali hulajnogą
"Hej, hultaje hamujcie,
Chcecie chamy hulać?
Chodźcie heblować heban."
Głupie dyktanto, nu nie?


W czasach, gdy padało hasło: kobiety na traktory, wysokie odznaczenie państwowe otrzymali towarzysze Żel i Nowski za lansowanie wiersza, który napisały towarzyszki Lena i Nina:

Pewien znany kuternoga,
co był pijak, powsinoga,
ukradł sobie hulajnogę
i rozjechał nią stonogę.
Sąd się zebrał, zapadł wyrok:
najpierw cela, twarde wyro
potem wzięli go o świcie,
powiesili należycie.
Weźcie do serc tę przestrogę
i wyrzućcie hulajnogę.
Śpieszcie wszystkie na traktory
by zaorać pomidory.

Dransport dalekobieżny

Niestety, hulajnoga nie nadaje się na dalekie trasy. Napęd jednonożny bezpośredni bez użycia przekładni, mała przestrzeń bagażowa, niewielka dopuszczalna ilość pasażerów, niewydajny układ kierowniczy oraz konieczność zajmowania pozycji stojącej jednonożnej pół-podpartej dyskwalifikują ją jako środek transportu dalekobieżnego, czyli przeciętny gdańszczanin nie pojedzie nią na wakacje z rodziną do Zakopanego. Szablon:Stubmot