Solbus Solcity 12

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 20:51, 1 kwi 2012 autorstwa Metallhead (dyskusja • edycje) (+1)
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)
Plik:Solcity Biala.jpg
Czyżby nawiązanie do wolnego tępa reggae?

Szablon:T wysokiej jakości autobus [potrzebne źródło] produkowany przez upadłą w 2010 roku firmę Solbus z Stolca Kujawskiego.

Opis modelu

Pojazd 12 metrowy, niskopodłogowy. Przez właścicieli używany w charakterze środka komunikacji masowej, co prowadzi do straty gwarancji za użycie wbrew przeznaczeniu. Montowane są w nich silniki Cummins napędzane łzami niemowląt poczętych w pełni księżyca. Dostępna jest także wersja LNG. Montowane są w nich skrzynie automatyczne, Voith lub ZF, co w większości przypadków zamiast zmniejszenia zużycia paliwa i zwiększeniu wygody jazdy jest skutkiem krzyków kurwa, ukradli mi lewara.

Konstrukcja autobusu jest oparta na plastikowych ceownikach, poszycie jest wykonane z puszkowej blachy aluminiowej i płytach celulozowych, co wzbudziło podziw ekologów za wykorzystanie elementów z recyklingu, i skróceniu czasu biodegradacji do 2 lat. Taka konstrukcja pozwoliła na zmniejszenie masy autobusu o ponad tonę, kierowcy chwalą sobie to rozwiązanie, gdyż dzięki temu mogą kręcić większe kółka driftując w zajezdni i na pętlach.

Drzwi montowane są standardowo w układzie 2-2-2,w technologii wrota stodoły®. Warto pochwalić także system ich otwierania, siłowniki hydrauliczne zastąpiono pneumatycznymi, napędzanymi biogazem.

Wnętrze autobusu jest bardzo dobrze rozplanowane, i wykonano je estetycznie. Zastosowane materiały, sposób i staranność wykonania sprawia, że cała konstrukcja jest estetycznie ładna, i na tyle dobrze dopasowana, że nie występują żadne drgania, skrzypienia elementów, co pozwala na podróż bez żadnych nieprzyjemnych dźwięków. Tylko Ty, cummins, i rozwrzeszczana matka z dzieckiem. Bardzo dobry jest układ siedzeń, szczególnie przedni prawy rząd foteli o niestandardowej szerokości, specjalnie dopasowanych dla osób otyłych.

Autobus posiada co najmniej dwa monitory LCD, pozwalające nam delektować się pięknym białym lub niebieskim ekranem. Doskonały jest też system zapowiadania przystanków, który zmusza pasażerów do nauczenia się rozkładu na pamięć, robiąc z nich MKMów.

SM 12 w Polsce i na świecie

Plik:Solbus.JPG
Piękna panoramiczna szyba, w ramach oszczędności tylko od zewnętrznej strony

Autobus jest mało popularny, mimo swoich zalet. Zarząd Solbusa wykonał nawet ekspertyzę na ten temat, na wstępie wykluczono, że nikt nie chce kupować autobusu od upadłej spółki. Jednak są ludzie którzy lubią ten dreszczyk emocji, i możemy zobaczyć parę tych cudów[1]. Po trzy ostatnie trzeba jechać do Szwecji, nie wiadomo czy to przez ich zamiłowanie do adrenaliny, czy do pedalstwa

Przypisy

  1. Jakieś 50 sztuk