Sting

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 16:19, 18 mar 2009 autorstwa Continuos (dyskusja • edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to 83.8.233.96. Autor wycofanej wersji to 83.10.238.162.)

Sting (właśc. Gordon Mathew Sumner, ur. 2 października 1951 w Newcastle chyba. Angielski wokalista i członek zespołu The Police).

Początki wspaniałej kariery

Stinguś urodził się w stoczniowym mieście Newcastle chyba. Dzieciństwo było więc ciężkie i nieprzyjemne. W skrócie: początek wspaniałej kariery miał zgodny z obowiązującymi w show-biznesie zasadami.

THE POLICE

Kiedy Stewart Copeland zakładał zespół poszukiwał wokalisty i basisty. A najlepiej jednego i drugiego-Sting nadawał się znakomicie(według samego siebie). Został przyjęty do zespołu, w którym z początku na gitarze grał przypadkowy przechodzień znający jedynie 2,5 akordu i 0,17 nuty. PO wyrzuceniu z zespołu słabeuszy, Sting i Stewart poszukiwali kogoś równie dobrego na ich miejsce. No i znaleźli sobie Andy Summersa.

Koniec służby

Sting postanowił zakończyć kariere policjanta, bo nie chciał by koledzy z zespołu zbijali kase na jego piosenkach. Twierdził, że bez nich poradzi sobie lepiej, a nawet jeszcze lepiej.

Sting przed swoją willą

Wspaniała kariera solowa

Sting rozpoczął więc wspaniałą karierę solową. Na dobry początek wyruszył w trase śpiewając piosenki zespołu. Później miało się to okazać tajemnicą sukcesu jego wspaniałej kariery.

Tajemnica sukcesu wspaniałej kariery

Jest prosta. 97 % piosenek Stinga to przeróbki przebojów The Police i co ciekawe własnych też. Autoplagiat. Gordon napisał tak naprawde jedynie 4 solowe utwory, ale plagiatował je w taki sposób, że nikt nie poznał się na tym, iż reszta szlagierów to przeróbki przebojów. Autoplagiat do kwadratu. A kilka innych płyt to znowu latynojęzyczne wersje tych poprzednich. Autoplagiat i jeszcze dla zmyły w obcych językach.

Największe hity

  • Filds of golt (hit żniw 1993)
  • Ingliszmen in niu jork (Anglik po Sylwestrze)
  • Fredżajl (zaśpiewał to na Olipiadzie w Salt Lake City)
  • If ju lof sambady set dem fri (Jeśli ty kochasz kogokolwiek daj im wolność i swobodę)
  • Brand niu dej (o kacu)
  • Desert rołs (o jedzeniu róż- tu Sting śpiewa jak arabski piosenkarz Disco polo)
  • The Mighty (czyt. de majty- tematyką jest bielizna, beznadziejny teledysk)
  • Old is time (czas jest stary - refleksje ponadczasowe)

Szablon:Stubbiog Szablon:Stubmuz