Schody

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Jeżeli schody służą do schodzenia, to czemu nie ma wchodów?

Szablon:Tprymitywny przyrząd służący do teleportacji. Od windy różni się tym, iż nie potrzebuje do działania prądu.

Rodzaje schodów

  • Szablon:Tzazwyczaj zbudowane z gąbki lub innej substancji sprawiających łatwą gimnastykę polegającą na wielokrotnym zginaniu nóg w kolanach. Występowanie: różne placówki dla dzieci do dwunastu lat, zabawa typu Hop - BĘC.
  • Szablon:Tjednym słowem te, nad którymi zagnieździły się gołębie. Występują głównie w starych kamienicach.
  • Szablon:Tzapoczątkowane i spopularyzowane przez Panią Józię sprzątającą klatki schodowe. Są to schody czyściutkie, wypucowane, wypolerowane, czasami śliskie i śmierdzące tanimi środkami dezynfekującymi.
  • Szablon:Tschody które w okresie chłodnym - zwłaszcza w zimie pokrywają się lodowcem, powodując epokę lodowcową dla mrówek zamieszkałych w ich szczelinach. Stanowią one wielkie niebezpieczeństwo dla wszystkich organizmów żywych, dlatego policjanci powinni pilnować stare babki, by mogły bezpiecznie przejść.
  • Szablon:Tniestety nikt nie udokumentował ich istnienia, chociaż różne osoby pod wpływem uparcie potwierdzają ich istnienie.
  • Szablon:Tmogą zostać użyte w celach spożywczych, występują w chatkach czarownic.
  • Szablon:Tto takie, z których generalnie można spaść, szczególnie po kilku drinkach. Mają to do siebie, że trudniej się po nich wchodzi niż schodzi i że im bardziej strome tym łatwiej z nich się spada. W przypadku spadania po alkoholu nie czynią krzywdy natomiast w stanie trzeźwości powodują różnego rodzaju obrażenia od siniaków po złamania.
  • Szablon:Tw trakcie wspinania się na nie potrafią samoistnie zmienić kierunek wspinania się, cel docelowy lub nawet ulec całkowitej dezintegracji. Występują najczęściej w Hogwarcie oraz niektórych melinach pijackich.
  • Szablon:Tumożliwiają pokonywanie wysokości bez użycia nóg, co czyni je bardzo wygodnymi. Dzięki temu nagminnie korzystają z nich dzieci z racji doskonałej zabawy i emeryci w celu osiągnięcia wymaganej wysokości bez żadnego wysiłku. W przypadku poruszania się po schodach ruchomych w stronę przeciwną do ruchu schodów wymagane jest przebieranie nogami z wektorem prędkości równym wektorowi prędkości schodów w celu utrzymania się w położeniu zerowym.

Instrukcja wchodzenia po schodach

Nogę (lewą lub prawą, zależnie od preferencji) należy ugiąć w kolanie, delikatnie podnieść i włożyć na wyższy stopień (i przenieść na nią ciężar ciała). Następnie zrobić to samo z drugą[1]. Czynność należy powtarzać wielokrotnie, aż do podejścia na ostatni stopień. Schody mogą być używane do dwóch rzeczy: przedostania się z jednego piętra na drugie, lub do spadnięcia. Dzieci do 2-3 lat są zapalonymi użytkownikami tej drugiej opcji.

Ciekawostki

  • Schody wynalezione zostały przed wynalezieniem prądu.
  • W X wieku wynikł spór dotyczący pisowni słowa „schody” – szlachta mówiła że przez „rz” a biedota że przez „ó”[2].
  • Schody budowane są przez specjalistów, dla tego są to narzędzia „nieśmiertelne”.
  • Nikt nie jest pewien kiedy DOKŁADNIE zostały wynalezione schody, ale niektórzy mówią, że wynalazcą tego wynalazku był Wojciech S. Chody.

Przypisy

  1. W domyśle nogą, choć niektórzy umieją innymi narządami
  2. Ale skąd literki znali, to niestety nie wiemy.