Użytkownik:Messiah28/brudnopis

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 21:21, 8 sie 2017 autorstwa Messiah28 (dyskusja • edycje) (nowa strona)
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

Jeśli czytasz ten artykuł, to zapewne też zauważyłeś że z Twoją kołdrą jest coś nie tak. Wszystkie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące Paradoksu Kołdry znajdziesz poniżej.

Występowanie

Paradoks Kołdry zaczął być zauważany już na początku XX wieku, m.in przez Williama Tafta, w późniejszym czasie Paradoks był coraz częściej stwierdzany w innych miejscach. Obecnie Paradoksu Kołdry jest świadome ok. 76% populacji Europy według danych ESS z lutego 2017 r. Na chwilę obecną nie jest publicznie uznawany za niebezpieczny.

Legendy

Wokół tego zjawiska narosło stosunkowo dużo legend, pomimo tego iż nie było przez nikogo do końca rozumiane. Pierwsze legendy dotyczące Paradoksu Kołdry pochodzą już ze Starożytnego Egiptu, z około 2450 p.n.e., kiedy to Starożytni Egipcjanie wierzyli, że kołdra wykonana ze szlachetnych materiałów takich jak dupa Tutanchamona lub ego struktura Barbary Santany ma magiczne właściwości, m.in zakrzywianie czasoprzestrzeni, czego wynikiem w większości przypadków była dylatacja czasu, lub rzadziej, w przypadku niepowodzenia, przeniesienie się do innego wymiaru.

Wyjaśnienie fenomenu

Paradoks Kołdry polega na losowej, gwałtownej zmianie temperatur obiektu nazywanego potocznie kołdrą, w wyniku czego obiekt okrywany (najczęściej Homo Sapiens) odczuwa dyskomfort, co najczęściej skutkuje ocipieniem, w szczególnych przypadkach jedynie niemożliwość wywołania zjawiska zniesienia świadomości i bezruchu (pot. Snu) bez użycia specjalistycznych preparatów medycznych lub zastrzelenia się Niektórzy twierdzą że kołdra przy spełnieniu określonych warunków (zniesienie świadomości użytkownika, noc etc.) zmienia swoje położenie razem z użytkownikiem, np. z łóżka na podłogę, a także posiada umiejętność złośliwego zarządzania dystrybucją pierza, umiejętność tę wykorzystuje w działaniu na szkodę użytkownika poprzez nierównomierne rozmieszczenie pierza w kołdrze, przez co użytkownik jest aperiodycznie izolowany termicznie od otoczenia.

--Messiah28 (dyskusja) 20:21, sie 8, 2017 (UTC)