Świnia domowa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Świnia domowa – domowa odmiana dzikiej lochy.

Przygotowanie

W celu jej oswojenia należy posiadać łopatę, sznurek (tzw. szpagat) oraz kogoś do pomocy. Tak przygotowaną świnię można rozpołowić, poćwiartować, poósemkować, poszesnastkować, a nawet potrzydziestkodwójkować. -

Rangi świniaków

Świniak Generał - najpotężniejszy i najbardziej zasłużony ze wszystkich członków bandy prosiaków, choć raz w życiu uciekł z ubojni i poturbował farmera, nie lubi gnoju, woli błoto wymieszane ze zgniłym bigosem, na czas pokoju nosi zwykły dres, a w czasie wojny dres bojowy. Generałowie kierują stadem nieokiełznanych świniaków, oprócz tego zajmują się prostowaniem ogonów współplemieńców. Świniaki te są zazwyczaj pomysłodawcami buntu świniaków na farmie. Mieszkają w ekskluzywnych chlewach ze styropianu z klimatyzacją(dziury w styropianie), oknami z szybami z pancernego szkła radarem(Podnosi walory obronne twierdzy.).

Świniak Pułkownik- jeden z najlepszych świniaków, zajmuje się zaopatrzeniem załogi twierdzy Prosiaków Generałów w żywność i zarządzaniem pracą prosiodworzaninów(Jest to Świniodomus.), nosi serdak. Zajmuje się czyszczeniem i przechowniem dresów Generałów. W czasie wojny dowodzi wojownikami i w razie potrzeby czyści im zbroje z łupin żołędzi. Sam w bitwie nosi serdak bojowy.

Świniak Sierżant- oficer świniaków- gwardia przyboczna Generałów, są to też często ich doradcy. Noszą podarte swetry(Im bardziej podarty sweter tym potężniejszy Sierżant). Opiekują się radarem i wypatrują farmerów z młotkami, ciupagami, pałami, łopatami, karabinami maszynowymi, dynamitem, w czołgach- w skrócie "największych wrogów świniaków".

Świniak Wojownik - walczy za prosiaki na wojnie, sluży Generałom, nosi zbroję z łupin żołędzi, uciekł z pod noża farmerowi(dowód jego męstw... świniactwa).

Szeregowy Świniak - zwyczajny prosiak zajmujący się pracami na rzecz stada- zbieraniem żywności, rozbrajaniem min, naprawianiem koryta(zwyczajne ale zapewniające świniakom egzystencję)Szablon:Stubzwi