Nonsensopedia:Prawa autorskie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 10:49, 12 kwi 2009 autorstwa Sir Damiinho (dyskusja • edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Szoferka. Autor wycofanej wersji to 80.50.128.126.)

Treść Nonsensopedii jest udostępniana w oparciu o licencję GNU Free Documentation Licence. Udziela się zezwolenia do kopiowania, rozpowszechniania i/lub modyfikację treści artykułów Polskiej Nonsensopedii zgodnie z zasadami Licencji GNU Wolnej Dokumentacji w wersji 1.1 lub dowolnej późniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation; nie zawiera Sekcji Niezmiennych, bez Tekstu na Przedniej Okładce i bez Tekstu na Tylnej Okładce.

Zasadniczo oznacza to, że artykuły pozostaną na zawsze dostępne na zasadach open source i mogą być używane przez każdego z obwarowaniami wyszczególnionymi poniżej, które zapewniają, że artykuły te pozostaną wolne.

Obowiązki i prawa Nonsensopedystów

Jeśli tworzysz lub edytujesz artykuły Nonsensopedii, wszystko, co wpisujesz do artykułów, jest objęte licencją GNU FDL. Aby mieć do tego prawo musisz:

  • mieć prawa autorskie do wpisanego tekstu (sam/a go stworzyłeś/aś)
  • tekst pochodzi ze źródła, które zezwala na objęcie treści tekstu licencją GNU FDL, np. jest to tekst "public domain" lub jest sam objęty licencją GNU FDL.

Nigdy nie zamieszczaj treści, które mogą naruszać prawa autorskie innych osób. Tego typu postępowanie może poważnie spowodować w konsekwencji procesy sądowe. Jeśli masz wątpliwości co do statusu prawnego danego tekstu, grafiki lub danych dźwiękowych - dodaj stworzone przez ciebie.

Informacja nie jest objęta prawem autorskim, dlatego jest zupełnie dozwolone wykorzystanie informacji zawartej w jakimś źródle (np. innej encyklopedii), przetworzenie jej w sposób twórczy i zamieszczenie w Nonsensopedii.

Prawa i obowiązki użytkowników Nonsensopedii

Jeśli użytkownik Nonsensopedii chce wykorzystać materiały w niej zawarte, może to zrobić zgodnie z GNU FDL, czyli :

  • dzieła, w których są wykorzystane muszą same być objęte licencją GNU FDL
  • należy zaznaczyć informacje o pochodzeniu pobranego materiału z Nonsensopedii
  • należy umożliwić dostęp do "wolnej" treści pobranego materiału, czyli tekstu źródłowego.

Co zrobić, jeśli znajdziesz przypadek naruszenia praw autorskich

Najlepiej odpowiednio oznaczyć tę stronę, ewentualnie podając szczegóły na stronie dyskusji danego artykułu.

W przypadkach osób nagminnie naruszających prawa autorskie, po stosownym ostrzeżeniu, możliwość edytowania Nonsensopedii przez tę osobę może zostać zablokowany.

Szablon:Stubmeta