Żel do włosów: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Sformatowanie sekcji "TYPY ŻELÓW" (przynajmniej próba sformatowania) + poprawa kilku literówek)
M (Zredagowane, a jak dalej coś nie tak, szablonować.)
Linia 1: Linia 1:
'''Żel''' pachnące (?) mazidło klejącej konsystencji, najczęściej spotykane na włosach u tzw. pokemonów, lamusów upodabniających się do [[Danzel]]a lub innych twórczych artystów, wykorzystywana do ułożenia (sklejenia) fryzury, dzięki której będzie można się później [[lans|lansować]] z lachonami na mieście”.
{{redakcja|Formatowanie, cięcie itp. , itd. , etc.}}
== Żel na włosy ==
'''Żel''' - pachnące (?) mazidło klejącej konsystencji, najczęściej spotykane na włosach u tzw. pokemonów, lamusów upodabniających się do Danzela lub innych twórczych artystów, wykorzystywana do ułożenia (sklejenia) fryzury, dzięki której będzie można się później "[[lans|lansować]] z lachonami na mieście". W zależności od stopnia urbanizacji miasta może to być przystanek autobusowy ( wieś zabita dechami ), remiza (wieś zabita dechami z małym światełkiem w tunelu do lepszej rzeczywistości ), sklep spożywczo- przemysłowy ( mają już sklep...) lub rynek, pizzeria, lodziarnia ( to już w wysoko rozwiniętych miastach ).



== TYPY ŻELÓW ==



== Typy żelów ==
Wyróżniamy różne typy żelu na włosy, dzielimy je ze względu na:
Wyróżniamy różne typy żelu na włosy, dzielimy je ze względu na:
* zapach,
* stopień kleistości,
* kolor (niektóre „znane” marki (sic!) żelów wprowadziły różne kolory ich produktów, w celu zawładnięcia niedostępnym rynkiem farb koloryzujących),
* cena (mówi nam z jakim [[Ciacho|ciachem]] mamy do czynienia, o stopniu jego zamożności i poziomu rozrzutności).


* zapach
* stopień kleistości (który mówi nam między innymi o tym jak wysoka może być nasza konstrukcja z włosów i jak "artystycznie" ułożona)
* kolor ( niektóre "znane marki" żelów wprowadziły różne kolory ich produktów)
* cena ( mówi nam z jakim "ciachem" mamy do czynienia, o stopniu jego zamożności i poziomu....?).


=== Podział ze względu na zapach: ===
* super śmierdzący ( dla nich "pachnie"...) - zwykle klei włosy największych lansiarzy, tzw macho (należy czytać tak jak słowo zostało zapisane, brzmi bardziej lansiarsko), wabi potencjalne przyszłe girlfriendy (również należy czytać tak jak słowo zostało napisane) z największą skutecznością.
* śmierdzący - wybrał go za nich, ktoś inny lub wybierali na chybił trafił (rzadko sie zdaża).
* raz na kilka lat można spotkać osobnika z żelem o zapachu, który nie uderza prosto w czuły zmysł węchu normalnych ludzi, ale to naprawdę jest wybitnie rzadkie wydarzenie.


=== Podział ze względu na stopień kleistości: ===
* extra strong( po angielsku, niezrozumiałe dla osobników kupujących produkt )
* strong
* reszty nie warto wymieniać bo jest ich zbyt dużo na naszym rynku ...




== CIEKAWOSTKI ==

Osoby, które raz spróbują użyć tego genialnego produktu mogą się uzależnić! NIE PRÓBOWAĆ.

Istnieją również tanie żele. Można je kupić za jedyne 1 zł 35 groszy. Są sprzedawane w małych opakowaniach, oszczędnych i mają różne kolory (!).


=== Podział ze względu na zapach ===
Najmłodszym obywatelem Polski, który został przyłapany na noszeniu fryzury skonstruowanej świadomie przy pomocy żelu był niejaki 6 letni Piotr. Zapytany o przyczynę nie chciał od-powiedzieć. Po prywatnym śledztwie wszczętym po tym wydarzeniu śledczy doszli do wniosku, że młody mężczyzna chciał wyrwać panią przedszkolankę.
* Superśmierdzący (dla nich „pachnie”) - zwykle klei włosy największych lansiarzy, tzw. macho (należy czytać tak jak słowo zostało zapisane, brzmi bardziej lansiarsko), wabi potencjalne przyszłe [[lachon|girlfriendy]] (również należy czytać tak jak słowo zostało napisane) z największą skutecznością.
* Śmierdzący - wybrał go za nich ktoś inny, dostany w przezncie lub wybierali go na chybił trafił (rzadko się zdarza).
* Raz na kilka lat można spotkać osobnika z żelem o zapachu, który nie uderza prosto w czuły zmysł węchu normalnych ludzi, ale to naprawdę jest wybitnie rzadkie wydarzenie.


=== Podział ze względu na stopień kleistości ===
Podział ten mówi nam między innymi o tym, jak wysoka może być nasza konstrukcja z włosów i jak „artystycznie” ułożona.
* Extra strong (po angielsku, niezrozumiałe dla osobników kupujących produkt),
* strong,
* reszty nie warto wymieniać, bo jest ich zbyt dużo na naszym rynku, a różnią się tylko niewielką różnicą ilości klajstru na 1g żelu.


== Ciekawostki ==
* Uzależnia i wciąga w lanssekty.
* Istnieją również tanie żele. Można je kupić za 1zł 35 groszy. Są sprzedawane w małych opakowaniach i mają różne kolory (!).
* Najmłodszym obywatelem Polski, który został przyłapany na noszeniu fryzury skonstruowanej świadomie przy pomocy żelu był niejaki sześcioletni Piotr. Zapytany o przyczynę nie chciał odpowiedzieć. Po prywatnym śledztwie wszczętym po tym wydarzeniu śledczy doszli do wniosku, że młody mężczyzna chciał wyrwać panią przedszkolankę.


== Użytkownicy ==
== Zobacz też ==
* [[Żeluś]]


[[Kategoria:Przedmioty codziennego użytku]]
Żele do włosów są przeznaczone do użytku dla osób obu płci. Swoich największych fanów mają one u młodzieży a także u nielicznych dorosłych. Przedział wiekowy użytkowników waha się od 6 do 25 lat. Najczęsciej fryzurę "żelową" można spotkać na dyskotekach w szkole podstawowej i gimnazjum. W liceach ta moda juz powoli zanika. Istnieją grupy osób potępiające uczesanie za pomocą żelów do włosów, ale ta fryzura ma także swoich fanów.

Wersja z 22:39, 30 lip 2009

Żel – pachnące (?) mazidło klejącej konsystencji, najczęściej spotykane na włosach u tzw. pokemonów, lamusów upodabniających się do Danzela lub innych twórczych artystów, wykorzystywana do ułożenia (sklejenia) fryzury, dzięki której będzie można się później „lansować z lachonami na mieście”.

Typy żelów

Wyróżniamy różne typy żelu na włosy, dzielimy je ze względu na:

  • zapach,
  • stopień kleistości,
  • kolor (niektóre „znane” marki (sic!) żelów wprowadziły różne kolory ich produktów, w celu zawładnięcia niedostępnym rynkiem farb koloryzujących),
  • cena (mówi nam z jakim ciachem mamy do czynienia, o stopniu jego zamożności i poziomu rozrzutności).


Podział ze względu na zapach

  • Superśmierdzący (dla nich „pachnie”) - zwykle klei włosy największych lansiarzy, tzw. macho (należy czytać tak jak słowo zostało zapisane, brzmi bardziej lansiarsko), wabi potencjalne przyszłe girlfriendy (również należy czytać tak jak słowo zostało napisane) z największą skutecznością.
  • Śmierdzący - wybrał go za nich ktoś inny, dostany w przezncie lub wybierali go na chybił trafił (rzadko się zdarza).
  • Raz na kilka lat można spotkać osobnika z żelem o zapachu, który nie uderza prosto w czuły zmysł węchu normalnych ludzi, ale to naprawdę jest wybitnie rzadkie wydarzenie.

Podział ze względu na stopień kleistości

Podział ten mówi nam między innymi o tym, jak wysoka może być nasza konstrukcja z włosów i jak „artystycznie” ułożona.

  • Extra strong (po angielsku, niezrozumiałe dla osobników kupujących produkt),
  • strong,
  • reszty nie warto wymieniać, bo jest ich zbyt dużo na naszym rynku, a różnią się tylko niewielką różnicą ilości klajstru na 1g żelu.

Ciekawostki

  • Uzależnia i wciąga w lanssekty.
  • Istnieją również tanie żele. Można je kupić za 1zł 35 groszy. Są sprzedawane w małych opakowaniach i mają różne kolory (!).
  • Najmłodszym obywatelem Polski, który został przyłapany na noszeniu fryzury skonstruowanej świadomie przy pomocy żelu był niejaki sześcioletni Piotr. Zapytany o przyczynę nie chciał odpowiedzieć. Po prywatnym śledztwie wszczętym po tym wydarzeniu śledczy doszli do wniosku, że młody mężczyzna chciał wyrwać panią przedszkolankę.

Zobacz też