Brrr...

Pingwin na Antarktydzie

Wania, kuCenzura2.svga, tu się nie da żyć, cały zapas spirytu zamarzł!!!

Rosyjski naukowiec do kolegi po fachu

Szablon:T taka Sahara, tylko w drugą stronę. Totalne zadupie. Jak Sosnowiec. Jest tam dużo bieli, więc nie radzi się zabierać kawy, bo się jeszcze uplami ziemię. Stop. Wróć. Bo się uplami śnieg. Nie ma tam niczego, oprócz pingwinów i kilku stacji badawczych. Ludzie zamarzają w dwie minuty[1]. Nie ma tam nic. Śnieg. Śnieg i śnieg. Zimno i zima.

Pochodzenie nazwy

Nazwa pochodzi z łaciny. Po przełożeniu oznacza to nic innego jak antyniedźwiedź. Nazwę te wymyśliły oczywiście pingwiny, nie wiadomo jednak, skąd znały ów wymarły język. Jak widać, nazwa Antarktyda jasno wyraża światopogląd przeciętnego pingwina; jest to o tyle zabawne, że żaden z tych nielotów nie widział na oczy żadnego niedźwiedzia, gdyż żyją one dokładnie na przeciwległym biegunie. Pingwinom to jednak nieszczególnie przeszkadza, podejrzewa się, że akcje protestacyjne przeciwko niedźwiedziom urozmaicają pingwinie życie bardziej, niż gody.

Atrakcje turystyczne

• Śnieg.
  • Zima
  • Zimno.
  • Wysokie temperatury (co to jest -89 stopni?).

Co wziąć ze sobą na Antarktydę

• Duży słoik majonezu, jeśli wybierasz się na wyspy Sandwich.

Reprezentacja Antarktydy w Piłce Nożnej

Reprezentacja Antarktydy jest niezwykle silna, ze względu na dobrze wysportowane pingwiny. Pierwszy oficjalny mecz rozegrali w 1889 roku grając z Polską. Wygrali 3:1 po bramkach w 1, 45 i 86 minucie zdobytych przez Pingwina, Pingwina i Pingwina. Ogółem grali z Polską dwadzieścia trzy razy, wygrywając szesnaście meczów, ośmiokrotnie remisując i ponosząc dwie porażki.

Do tej pory, w swojej historii spotkań międzynarodowych, wygrali z San Marino, Liechtensteinem, Gibraltarem oraz Polską.