DarkOrbit: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(kijowo mi ten opis statków idzie, ale niech będzie)
(nic z tego nie bedzie, lecimy z tym na planetę Huwdu)
Linia 8: Linia 8:
=== Lagi ===
=== Lagi ===
Lagi są tak nieodłącznym elementem tej gry, że doczekały się własnej sekcji w tym artykule. Mówi się nawet, że mają zostać oficjalną maskotką gry. Występują właściwie zawsze, ale największą aktywność wykazują podczas eventów, właśnie wtedy, gdy dostępna jest amunicja specjalna, pozwalająca wrogom rozkur{{Cenzura3}}ć cię jeszcze szybciej.
Lagi są tak nieodłącznym elementem tej gry, że doczekały się własnej sekcji w tym artykule. Mówi się nawet, że mają zostać oficjalną maskotką gry. Występują właściwie zawsze, ale największą aktywność wykazują podczas eventów, właśnie wtedy, gdy dostępna jest amunicja specjalna, pozwalająca wrogom rozkur{{Cenzura3}}ć cię jeszcze szybciej.

== Przegląd statków kosmicznych ==
* '''Phoenix''' – darmowy statek, często używany w pradawnych czasach, gdy naprawa kosztowała 500 uridium. Obecnie praktycznie nie występuje.
* '''Liberator''' – to coś otrzymujemy na starcie, właściwie bezużyteczny.
* '''Piranha''' – taka bardziej przykokszona wersja Liberatora, trochę to szybsze, więcej slotów i HP, ale i tak nikt tego nie kupuje.
* '''Nostromo''' – statek dość lubiany przez nooby. Podobny do powyższych, ale da się nim ubić coś większego.
* '''Bigboy''' – taki Goliath w wersji za kredyty. Bożyszcze noobów, którzy nie umieją wylicytować statku na aukcji. Ma co prawda całkiem dużo HP i slotów na generatory, ale co z tego, skoro jest za wolny do uciekania, a bije tyle co Nostromo.


== Dom Aukcyjny ==
== Dom Aukcyjny ==

Wersja z 23:53, 22 gru 2014

Zostałeś zniszczony przez użytkownika ...

DarkOrbit o tym artykule

DarkOrbit (od jakiegoś czasu DarkOrbit Reloaded, zwane również pieszczotliwie DarkOdbyt) – gra MMO stworzona przez Niemców dla Niemców[1]. Znana głównie z wszechobecnych lagów oraz update'ów wprowadzających kolejne błędy.

Rozgrywka

DarkOrbit oferuje nam niezwykle ciekawą rozgrywkę w trybie PayToWin. Polega ona na lataniu statkiem kosmicznym i niszczeniu różnorodnych kosmitów, od czasu do czasu przerywanym komunikatem „Ładownia jest pełna! Sprzedaj surowce w stacji kosmicznej”. Zwykle jednak nie zdążamy zapełnić ładowni, gdyż zostajemy zestrzeleni przez wrogiego gracza latającego golcem full elite. Gra oferuje również możliwość kupowania nowych statków i wyposażenia, jednak jeżeli chcemy nabyć coś co da nam realną szansę ucieczki przed wrogiem, okazuje się, że potrzebujemy kilka tysięcy Uridium. Cóż to takiego? Otóż jest to waluta, którą otrzymujemy za zestrzelenia alienów (np. Otrzymałeś 4 uridium.), czy też ze skrzynek bonusowych (tutaj możemy trafić aż 100 uridium, jednak zwykle otrzymujemy amunicję i kredyty). BugPoint jest jednak łaskawy i daje nam możliwość nabycia „najcenniejszej waluty na orbicie” za nasze koffane złotóweczki.

Lagi

Lagi są tak nieodłącznym elementem tej gry, że doczekały się własnej sekcji w tym artykule. Mówi się nawet, że mają zostać oficjalną maskotką gry. Występują właściwie zawsze, ale największą aktywność wykazują podczas eventów, właśnie wtedy, gdy dostępna jest amunicja specjalna, pozwalająca wrogom rozkurCenzura2.svgć cię jeszcze szybciej.

Dom Aukcyjny

Jest to nieco bardziej ludzka alternatywa dla kupowania wyposażenia i statków za uridium, polegająca na tym, że jeden egzemplarz prawie każdego przedmiotu jest wystawiany na aukcję co godzinę. Biedni gracze przebijają się ofertami o wartości kilkudziesięciu milionów kredytów w walce o kilka najcenniejszych przedmiotów, podczas gdy te mniej cenne można wylicytować za cenę minimalną. Osobną sprawą są aukcje dzienne i tygodniowe, gdzie oferowane są najbardziej wykokszone statki i designy oraz tajemnicze moduły, a wartości ofert sięgają setek miliardów kredytów.

Skylab

Taka nieudolna próba przerobienia DarkOrbit na klona OGame, abyśmy w wolnych chwilach mogli patrzeć jak rosną nam cyferki. Pozwala produkować surowce i przesyłać je na nasz statek, skąd sprzedajemy je w bazie otrzymując setki tysięcy kredytów[2]. Właściwie jedyna forma zarobku w grze dla słabych graczy, którzy nie mają wyposażenia i dostępu do map z „kryśkami”. Pozwala wyprodukować sepsę seprom, zwiększający szybkość niszczenia noobów o 60% i czas życia na mapie o 40%.

Przypisy

  1. Posiada również aż 3 serwery dla polskiej biedoty.
  2. jakby nie mogły sprzedawać się same


[[Kategoria:MMORPG]