Gąsienica

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Szablon:Inkubator otwarty

Gąsienica – zasadniczo, twór matki natury, umożliwiający rozmnażanie zwierzętom zwanym motylami, niestety. Gąsienica została stworzona przez Boga zaraz po wygnaniu ludzi z raju jako straszak na następne wścibskie kobiety, które by miały akurat ochotę na jakieś zakazane owoce, przy czym ich skuteczność jest bardzo wysoka.
Dzieje się tak ponieważ gąsienica jest z natury niezbyt dobra w smaku, co jest powodowane dużą ilością sztucznych barwników[1] a poza tym liczne włoski na jej ciele tworzą skuteczną warstwę amortyzującą co powoduje trudności w przeżuwaniu. Oprócz tego włoski te mające tendencję do wchodzenia między zęby, w tamtych czasach, gdy jeszcze nie wynaleziono szczoteczki do zębów Oral-B, która czyści o wiele lepiej niż zwykła szczotka dzięki specjalnym wkładkom z kevlaru, stanowiły duże niebezpieczeństwo dla jedzącego: włos między zębami podrażniał dziąsła, co powodowało powstanie stanu zapalnego, z tego gangreny a następnie przejście w stan śmierci.

Budowa

Gąsienica wykonana jest z bardzo pożywnego tworzywa, używanego często w gastronomii pustynnej, wynalezionej i rozpowszechnionej przez Bera Grylsa. Posiada od cholery małych włosków, co czyni ją bardziej męską od Saxtona Hale'a. Poza tym, składa się z wielu członów do złudzenia przypominających zwały tłuszczu, (zresztą całkiem słusznie!) z których wyrastają nóżki. Gąsienica ma tak wielkie zwały tłuszczu, że za każdym krokiem musi wciągać brzuch do góry, żeby jej nie zawadzał.

Gąsienice a przemysł wojenny

Ze względu na charakterystyczną budowę, gąsienice były używane jako podwozia nośne dla czołgów, niestety okazały się bezproduktywne, bo zdychały zaraz po jeździe próbnej. Wkrótce ktoś mądry postanowił wytworzyć sztuczne gąsienice, co zaowocowało powstaniem niekształtnych metalowych tworów, nazwanych na cześć poprzedniczek, ( a jakże!) gąsienicami.

Typy gąsienic

Możemy wyróżnić wiele rodzajów gąsienic, w tym:

  • Gąsienice żywe
  • Brzydkie
  • Ładne
  • Gąsienice martwe
  • Gąsienice Francuskie
  • Gąsienice Niemieckie
  • Inne gąsienice
  • Gąsienice dziwne, że jasna cholera
  • Zdechłe gąsienice

Wszystkie inne, niezaliczające się do żadnego z tych zbiorów, należą do grupy „nieklasyfikowanych” ze względu bezpieczeństwa klasyfikujących.

  1. Co widać zresztą po kolorze skóry.