Judo: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Szoferka. Autor wycofanej wersji to Werni.)
("postawieniu z ziemi" - co to znaczy?; przekonstruowałem artykuł)
Linia 1: Linia 1:
'''Judo''' (wymowa dopuszczalna: ''"dżudo"'', ''"judo"'', ''"żudo"'', ''"ziudo"'') – dyscyplina [[Igrzyska Olimpijskie|paraolimpijska]] opierająca się na zasadzie „ustąp aby zwyciężyć", większość chwytów polega na postawieniu z ziemi przeciwnika, również w dyscyplinie tej pozycje erotyczne np. misjonarska czy [[Liczba 69|69]]. Zawodnicy (zawodniczki) kulają się po macie w szlafrokach obściskując się. Ich dokonania obserwują i oceniają kupieni przed walką sędziowie udający znajomość języka Inków (z tego kraju wywodzi się Judo). W judo obowiązuje zasada [[fair-play]].
'''Judo''' (wymowa dopuszczalna: ''"dżudo"'', ''"judo"'', ''"żudo"'', ''"ziudo"'') – dyscyplina [[Igrzyska Olimpijskie|paraolimpijska]] uprawiana w szlafrokach, opierająca się na zasadzie „ustąp aby zwyciężyć".<br>Większość chwytów w stójce polega na rozkołysaniu przeciwnika w objęciach. W parterze zawodnicy i zawodniczki kulają się po macie obściskując się, często w ciekawych pozycjach erotycznych takich jak "misjonarska" czy "[[Liczba 69|69]]". Ich dokonania obserwowane i oceniane przez sędziów udających znajomość języka Inków (pomysłodawców tej dyscypliny).<br>Starcie toczy się do uzyskania jednego punktu przez któregoś z zawodników.<br>W judo obowiązuje zasada [[fair-play]].


[[Kategoria:Sztuki walki]]
[[Kategoria:Sztuki walki]]

Wersja z 22:59, 20 gru 2007

Judo (wymowa dopuszczalna: "dżudo", "judo", "żudo", "ziudo") – dyscyplina paraolimpijska uprawiana w szlafrokach, opierająca się na zasadzie „ustąp aby zwyciężyć".
Większość chwytów w stójce polega na rozkołysaniu przeciwnika w objęciach. W parterze zawodnicy i zawodniczki kulają się po macie obściskując się, często w ciekawych pozycjach erotycznych takich jak "misjonarska" czy "69". Ich dokonania są obserwowane i oceniane przez sędziów udających znajomość języka Inków (pomysłodawców tej dyscypliny).
Starcie toczy się do uzyskania jednego punktu przez któregoś z zawodników.
W judo obowiązuje zasada fair-play.