Need for Speed (seria)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 17:25, 3 lis 2007 autorstwa Quatro666 (dyskusja • edycje) (nowa strona)
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

Need for Speed- Gra powstała w latach II wojny światowej w celu rozproszenia uwagi wojsk aliantów, w chinach. Głównym twórcą gry jest czeski astronauta Mikołaj Kopernik. NFS do dziś cieszy się popularnośćią wśród polskiej szlachty

Need for Speed 1

- Gra wydana w XX w .n.e. i jak się łatwo domyślić, pierwsza z serii NFS. Jej cena waha się od 1,80 zł do nawet 2,00 zł.

Need for Speed 2

- Kolejna edycja Need for Speed z równie świetną grafiką jak w 1 wydaniu gry. W NFS 2 wozimy się aż ośmioma samochodami. Są to: a właściwie kogo to interesuje? Jest osiem aut i tyle. Bardziej interesujące są kody do gry. Oprócz podstawowych kodów ( 100% gry, wszystkie samochody itp. ) są też kody na UFO, wózek z ogórkami albo kiosk.


Need for Speed Hot Pursuit

- Wprowadzono w niej nowy tryb rozgrywki, tytułowy Hot Pursuit, w którym gracz mógł zmagać się z policyjną obławą lub łapać piratów drogowych, wcielając się w kierowcę radiowozu. Mimo kontrowersyjnych treści tytuł spotkał się z szerokim zainteresowaniem graczy, głównie dzięki możliwości dodawania własnych samochodów i efektownym pościgom.

Need for Speed Road Challenge

- Gra daje zawodnikowi możliwość zasiadania za kierownicą różnych sportowych aut. Istnieje możliwość ich tuningowania (trzystopniowa w zestawach). Gra nawiązuje do poprzedniej części, istnieje techniczna możliwość odblokowania tras i samochodów z

== Need for Speed III: Hot Pursuit ==

- Wprowadzono w niej nowy tryb rozgrywki, tytułowy Hot Pursuit, w którym gracz mógł zmagać się z policyjną obławą lub łapać piratów drogowych, wcielając się w kierowcę radiowozu. Mimo kontrowersyjnych treści tytuł spotkał się z szerokim zainteresowaniem graczy, głównie dzięki możliwości dodawania własnych samochodów i efektownym pościgom.

Need for Speed Porsche 2000

- To już 5 edycja gry NFS. Tytuł wskazuje na to, że będziemy ścigać się tylko samochodami marki Porsche, począwszy od tych z lat pięćdziesiątych, a skończywszy na Porsche 911 GT 1 ( 911 też jest już przestarzałe ). Panowie z Electronic Arts w tym wydaniu gry wprowadzili kilka efektów dźwiękowych i graficznych, między innymi: włączanie świateł awaryjnych i kierunkowskazów, wiatr gwizda nam koło uszu, kierowca trzyma ręce na kierownicy.

Need for Speed Hot Pursuit 2

- Grafika- 6, dźwięk- 6, jakość- 6, czyli taka średnia gra. W tej wersji zaskoczą cię oprócz policyjnych radiowozów, helikoptery i blokady drogowe, czyli psów na drodze będzie znacznie więcej. Helikoptery zrzucać będą na was „małe co nieco”. Gdy trafią twój samochód 3 razy, to jak przypuszczam, będziesz znęcał się na jednostce centralnej. Ja ukończyłem NFS HP 2, ale jednostka była w opłakanym stanie.

Need for Speed Underground

- Tę cześć zna więcej ludu niż jej poprzednie odsłony. Wielu zaczęło grać w NFS dopiero od tej części gry. Lepsza grafa, ścigamy się zawsze w nocy, pełno światełek i odblasków. Doszły nowe tryby (np. drag), 111 tras, nowe fury, części itp. Gra niczego sobie…

Need for Speed Underground 2

- W tej części gry zamieniamy się w kierowców takich maszyn jak Zetor, Ferguson, Ursus. Osiągamy niewyobrażalne prętkości i wpadamy w drzewo, i z tego względu jest to gra dla osób pełnoletnich.

Need for Speed Most Wanted

- Grę zaczynasz jako oszukany ( na początku zabrali ci twoje BMW ) młokos, a kończysz jako największy pirat drogowy. Jeśli ukończyłeś NFS Most Wanted, masz się z czego cieszyć, odzyskujesz swoje BMW. Ale to w najlepszym wypadku, bo większość ludzi najczęściej kończy za kratkami.

Need for Speed Carbon

- Jak mówi podtytuł, jest to gra o górnikach. Z dróg i autostrad schodzimy do kopalni (wcześniej trzeba załatwić sobie kilof) i wydobywamy węgiel. Za sprzedany węgiel kupujemy lepszy sprzęt górniczy, kombinezon, itp. Tak seria NFS zmieniła się w symulację górnika.

Need for Speed Pro-Street

- Nie jest jeszcze dostępny na runku ( no chyba że w biedronce ).