NonNews:Grecja vs. Szwecja (EURO 2008): Różnice pomiędzy wersjami

M
(Ale ze mnie lama, wandalizuję Nonsensopedię...)
Linia 1: Linia 1:
Pizda i matka
{{cytat|Gyros na szwedzkim stole czy zamrożone oliwki?|[[Cerber]] o prawdopodobnie najbardziej pasjonującym meczu tego miesiąca}}
{{cytat|Grecy, prowadzeni przez niemieckiego trenera używającego holenderskiej wiedzy taktycznej aby swoim półtureckim podopiecznym zaaplikować szkołę futbolu typowo włoskiego, polegającego na murowaniu żywymi cegłami własnej bramki...|Komentator o meczu}}

'''Mecz Grecja vs. Szwecja ([[Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2008|EURO 2008]]) – Ziewando pierwszej kolejki mistrzostw.

===Przed meczem===

Ponieważ Borek i Kowalczyk już komentowali, tym razem zapewne czeka nas jeszcze koszerniejszy skład komentatorski.

[[Roman Kołtoń]] komentatorem. Wielka niespodzianka, a zarazem gwałtowne rozczarowanie i ostentacyjne ziewanie. Nie no, fajnie się go słucha, ale ciężej na niego patrzy.

===Pierwsza połowa===

Poszli!
<br><i> 2 minuta: </i> Charisteas chciał przerobić przeciwnika na gyros. Sędzia docenił, dał mu żółtą kartkę.
<br><i> 3 minuta: </i> Seria makabrycznych rzutów rożnych dla Szwecji (całe dwa). Sędzia przerywa zabawę.
<br><i> 5 minuta: </i> Kołtoń w roli eksperta? Czyżby po meczu [[NonNews:Hiszpania vs. Rosja (EURO 2008)|Hiszpania - Rosja]] przebrała się miarka?
<br><i> 11 minuta: </i> Dzieje się, Szwedzi nokautują własnych kibiców. Komentator Polsatu zdziwiony wynikiem bezbramkowym.
<br><i> 13 minuta: </i> Postanowiłem, podekscytowany meczem, poeksperymentować z relacją.
<br><i> 16 minuta: </i> Co będzie z reprezentacją Szwecji, jak zabraknie [[Zlatan Ibrahimovic|Ibrahimovica]], [[Fredrik Ljungberg|Ljungberga]] i [[Henrik Larsson|Larssona]]? Dajmy, że wciąż padaka.
<br><i> 21 minuta: </i> Ljungberg o krok. Był faul, odgwizdano spalonego a reszta klaszcze.
<br><i> 33 minuta: </i> Kolega Kołtonia pisnął po setce Szwedów, budząc samego Kołtonia. W odpowiedzi Melberg z dwóch metrów nie trafił samobója. Ciągle '''0-0'''
<br><i> 42 minuta: </i> Jakiś typ w białej koszulce kopnął w jajo przeciwnika, po czym udawał greka.
<br><i> 45 minuta: </i> Mecz jest równie pasjonujący co obserwacja rosnącego ryżu.

===Przerwa===

Czas, aby przypadkowe firmy dały zarobić Polsatowi. Reklamy. A w studiu jakoś zeszło na kontuzję [[Maciej Żurawski|Żurawskiego]]. Trwają spekulacje, czy nasz bohaterski kapitan wykuruje się na finał. Potem znowu reklamy - zastrzelcie tego, co robi reklamy Lays...
===Druga połowa===

<br> <i> 55 minuta: </i> Tak, tak... Komentator zabawił się w przewidywanie przyszłości i wyniku. Póki co, 1-0 dla niego.
<br> <i> 64 minuta: </i> Szwedzi, ponieważ zrobiło się nudno, zapraszają Greków na setkę. Dwa razy. Minutę później prawie trafiają samobója. A potem Ibrahimovic strzela już we właściwym kierunku. '''0-1''' Wzorując się na [[Jacek Gmoch|Jacku "hehehe" Gmochu]] można by powiedzieć, że <i> taktyka Greków runęła niczym domek z kart </i>, czy coś w tym guście.
<br> <i> 71 minuta: </i> Trener Szwedów się wkurzył, bo miało być 0-0. Ściąga z boiska winowajcę, Zlatana. Jest '''0-2'''. Następnym do zmiany - [[Peter Hansson]].
<br> <i> 89 minuta: </i> '''Grek''': Panie sędzio! Rożny! '''Jasiu Śmietana''': Bes sęsu. Jezd tfa-sero.
<br> <i> Koniec tego dobrego: </i> - zaryczał sędzia gwizdkiem i tak to się skończyło, zamrożonymi oliwkami.

===Studio===

Grecja musi być jak [[Platforma Obywatelska]] - Zwycięska innym razem.

Do podsumowania dodam, że pracownicy Polsatu pobili rekord w dumaniu nad mistrzostwem Grecji. Dobili do przewidywanej normy i zdziwili się ponad dwa tysiące razy. Dziękuję. Widzowie, prosimy dzisiaj nie pić, bo środa to zawsze ciężki dzień w [[praca|pracy]] czy w [[szkoła|szkole]].