NonNews:Hiszpania vs. Włochy (EURO 2008): Różnice pomiędzy wersjami

(Ale ze mnie lama, wandalizuję Nonsensopedię...)
Linia 1: Linia 1:
hiszpanie wygrali
{{cytat|Ten mecz nie jest na najwyższym poziomie|Zibi w 12stej minucie spotkania}}
{{cytat|Wszyscy stali na nogach|[[Zbigniew Boniek]] cały mecz komentował nieźle, pod koniec przyrównał do Borka}}
{{cytat|Będzie nam serce pykać|Zbigniew Boniek i [[Mateusz Borek]] o rzutach karnych}}

'''Mecz Hiszpania vs. Włochy ([[Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2008|EURO 2008]])''' czyli mecz pomiędzy spaghetti i [[NonNews:Hiszpania vs. Rosja (EURO 2008)|pogromcami]] [[NonNews:Holandia_vs._Rosja_%28EURO_2008%29|pogromców]] [[NonNews:Holandia vs. Włochy (EURO 2008)|pogromców Włochów]]... albo jakoś tak. Wiadomo też, że makaron nie [[but]]... znaczy, nie [[Reprezentacja Polski w piłce nożnej|Polska]], więc [[NonNews:Francja vs. Włochy (EURO 2008)|umią kopać piłkę]]. Wychodzi jednak na to, że będzie to krótsza noc niż dwie ostatnie. O dziwo, bo podobno wczoraj był pierwszy dzień lata.

===Przed meczem w studiu===

Zdążyłem usłyszeć w studiu, że [[Luis Aragones]] umrze za zwycięstwo. Być może jak admirał Nelson pod Trafalgarem... Później, ważniejsza część przedmeczowego studia - reklamy. Żebym nie zapomniał, aby do biustonosza zabrać komórkę Samsunga...

Hohoho! Komentatorzy dzisiaj dobrani do rymu! Mecz z przyjemnością dla Państwa kaszanić będą [[Mateusz Borek]] i [[Zbigniew Boniek]]!

{{cytat|Ek, ek, ek.|Echo o Zibim}}

Przetrwaliśmy hymny. Teraz mecz, w którym główną nagrodą jest bitwa z [[Rosja|Matuszką Russiją]]! Ponadto dla zwycięzców dozgonna wdzięczność kibiców, chwała i po batonie Snickers na głowę. Więc jest o co walczyć.

===Pierwsza połowa===

{{cytat|Im Włosi są bardziej, tym są bardziej niebezpieczni.|Boniek ćwiczy niedopowiedzenia}}

{{cytat|Nie ma spalonego! Pomylił się pan, panie sędzio! Jestem pewien, że nie było spalonego! (...) Oj, to jednak ja się pomyliłem |Boniek zawsze chętnie przyzna się do błędu.}}

Boniek rozpoczął mecz udając, że nie kibicuje Włochom, zieeew, niech wygra lepszy. Żeby w tym meczu padła chociaż bramka, która nie będzie z karnego lub wolnego, inaczej mówiąc, nie padnie z przysłowiowego fuksa. Pierwszy kwadrans to [[Joga Bonito]] w wykonaniu Hiszpanów i [[Nowoczesny futbol]] w wykonaniu Włochów, co gorsze, z kontry, więc mecz jest równie interesujący co reportaż o kopulacji pasikoników. W 20 minucie [[David Villa]] strzałem z 40 metrów próbował obrazić Buffona, ale piłka minęła bramkę ledwie się ślimacząc. Potem Zibi wróżył poprzeczkę, ale Villa zrobił mu na złość i uderzył szczurem. W 42 minucie noga Włocha faulowała Silvę 5 cm poza polem karnym. Korpus Włocha znajdował się w polu karnym, sędzia i tak nic nie gwiżdże. Czeski film i koniec pierwszej połowy.

===Przerwa===

Jak na razie wspaniały mecz w wykonaniu Ayrtona Senny, chociaż w pewnym momencie przysnął. Może się wydawać, że tym razem Mati Borek jest jako ekspert, a Zibi jako główny

===Druga połowa===
Obraz meczu się nie zmienia, żadnej wpadki z siatkówką, ciągle oglądamy piłkę nożną, jednakże niektórzy mają wątpliwości. W 56 minucie... Nic się nie stało. W 64 minucie coś się jednak stało, ale zmieniło - nic. W 73 minucie jest tak samo jak w 30 i 60. Szkoda kilobajtów, aby cokolwiek pisać. W 86 minucie wspaniałe dośrodkowanie Davida Villi, ale Guiza przyjął piłkę popularnym "dyszlem" siatkarskim, mógł głupi strzelać, a nie cudować...

Trzeci raz z rzędu dogrywka. Ja spać chcę!!!

===Przerwa 2===

Makaron, rozcieranie ud i pośladków przez masażystów.

I kawa, wot jego mat, kawaaaaAAaaAHaaZIEW..

Ma się coś w końcu stać (a może się akurat nie stanie). Zdaniem [[Paweł Wójcik|Pawła Wójcika]] dogrywki są <i> kluczowe </i> i tak na to trzeba patrzeć, bracia szlachta w wierzę.

===Dogrywka===

Poszli, z zapałem tuwimowskiej lokomotywy. A nie, Hiszpanie żwawi, odpoczęli... Nawiasem mówiąc, konia z rzędem temu kto wie o co w poniższym cytacie chodziło Mateuszowi Borkowi:

{{cytat|To było ostatnie ostrzeżenie Włoch|[[Mateusz Borek]] podczas groźnej akcji Hiszpanów}}

Po paru minutach to Hiszpanie zaczęli odpoczywać, a Włosi oddali więcej strzałów w 3 minuty niż przez cały mecz. Potem makaroniarze postanowili wykosić Hiszpanów, którzy zrobili już trzy zmiany, ale to chyba jednak [[Marcos Senna]] chciał się napić Powerade'u z bidonu.

Zmiana połów.

Zibi nazwał grę drużyny włoskiej "kolektywną mizerią", nic dodać, nic ująć, a nawet wódki dolać. W sto-którejś minucie wszedł Alexander Del Piero, idol dresów, w końcu lubi tzw. strzał z liścia. Ale by przy karnym tak miał strzelać? Z bełkotu komentatora wybudził Villa, który sprintem (!) minął nawet samego siebie. Włosi grają w tempie ziewando i chyba tylko karne uratują im skórę.

Jakby ktoś dopiero włączył relację, jest '''0-0''' Di Nathale dostał lekko w udo, przeturlał się poza boisko, oczkiem zobaczył kontrę Hiszpanów i przeturlał się z powrotem na murawę, zarabiając order uśmiechu od Nonsensopedii i nagrodę Joga Bonito od [[Eric Cantona|Cantony]], i gwizdy publiczności (nawet tej włoskiej) - wszystko za jednym turlakiem na plecach. Potem Hiszpanie straszyli, ale znowu mamy karne.

===Rzuty karne===

Rzuty karne, bla bla, loteria, bla bla, Donadoni nie strzelił kiedyś karnego, sretete. A nawiasem mówiąc, kapitanami obu drużyn są bramkarze.