Podryw
Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Podryw – jest to zespół zachowań czysto bezsensownych. Polega na zwróceniu uwagi na swoją osobę poprzez tanie i nieefektywne, lecz ściśle ustalone w kulturze zachowania.
Podryw ma na celu utworzenie szeroko pojetego związku partnerskiego, trwającego od 5-u sekund (przy wyjątkowo nieudanym podrywie, często kończonym niechęcią – lub nawet agresją – osoby podrywanej) do końca życia (przy wyjątkowo niesprzyjających okolicznościach). Sposoby podrywu są takie same od wieków, lecz za każdym razem, osoba podrywana musi być zaskakiwana, bądź przynajmniej zadowolona ze starań podrywacza.
Sposoby podrywania[edytuj • edytuj kod]
- Trywialne:
- Podstawienie – najprostszy i najszybszy ze sposobów podrywu. Podłożyć obiektowi nogę na korytarzu (bądź gdziekolwiek)
- Włosociąg – proste i skuteczne pociągnięcie za włosy; polecane przy kucykach i warkoczach. Uwaga na peruki!
- Postawienie – bardzo efektywne działanie, często przyjmowane z sympatią i zrozumieniem (kto nie chciałby np. wypić za darmo, jeśli jest taka okazja). Postawić można dosłownie wszystko, co jest do kupienia w dzisiejszym świecie, np.: alkohol (piwo w wersji plażowej, drinka w wersji barowej, wódkę w wersji wychodnio-europejskiej, tanie trunki w wersji kloszardowej).
- Gadka – niezwykle istotna przy podrywie. Ilość gadek podrywowych jest po dziś dzień nieokreślona, gdyż przybywa ich z każdym następnym pokoleniem podrywaczy. Ważne są komplementy (Ładnie dziś wyglądasz, Piękne oczy, Schudłaś), aczkolwiek osobniki płci żeńskiej bardzo lubią też wersje poetyckie (Można zatopić się w twoich włosach, Masz głos jak skowronek, Twe oblicze mnie onieśmiela, twe usta pochłaniają, Schudłaś).
- Kontakt wzrokowy – czyli przykuwanie oczu do najistotniejszych elementów budowy. Bardzo wdzięczne są oczy, lecz inne członki ciała są niebywale istotniejsze dla obu płci (chyba nie trzeba ich wymieniać). Powiada się, że w oczach widać duszę drugiego człowieka, więc rasowy podrywacz musi być niezłym kłamcą, by nie zdradzić na samym początku swoich głównych zamiarów wobec osoby podrywanej.