Rejowiec Fabryczny: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (+szablon)
(Ale ze mnie lama, blankuję Nonsensopedię...)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Rio.jpg|270px|right|thumb|Info z oficjalnej strony miasta]]

'''Rejowiec Fabryczny''' - jedyne miasto powiatu <strike>chełmskiego</strike> <strike>rejowieckiego</strike>, w którym się znajduje.

== Geografia ==
Miasto położone gdzieś pomiędzy [[Lublin|Lublinem]] a [[Chełm|Chełmem]]. Niedaleko Lublina i jeszcze niedalej od Chełma. Co nie zawsze ma przełożenie w [[PKP]].

== Sport ==
Rejowiec Fabryczny posiada swoją drużynę piłkarską K.S. Sparta, która regularnie zajmuje najwyższe miejsca w IV lidze (miejsca 12-14). Klub posiada licznych fanów ze wszystkich dzielnic miasta, są to tzw. Spartoholicy, co zresztą widać na murach osiedli. Sparta rywalizuje zawzięcie z Chełmianką Chełm, ponadto trzyma z Motorem Lublin i Stalą Poniatowa.
Ulubionym hasłem Spartoholików są: "Była, będzie, jest! Sparteczka nasz KS!", oraz "Trójkolorowi! Zielono biało czerwoni!".

== Dzielnice ==
'''Bloki''' - centrum Rejowca Fabrycznego, charakterystycznymi dla tej dzielnicy miejscami są restauracja Centrum, Zespół Szkół Samorządowych, Stadion Sparty. Głównie zamieszkują tu grupy społeczne takie jak mohery oraz tzw. tutaj "gównarzeria", czyli dzieci kukurydzy.<br>
'''Wschód''' - dzielnica składająca się z bloków, a także z domków, charakterystycznym miejscem jest tzw. Rumunia. Nikt nie wie czego tak się nazywa. Siedlisko metali oraz dzieci kukurydzy, w porywach do Spartoholików.<br>
'''Morawinek''' - z charakterystyczną Altanką, miejsce młodych Spartoholików oraz hobbystów w ortalionie.<br>
'''Baraki''' - największe skupisko kiboli Sparty, nie trudno tu o tzw. "wpierdol" (szczególnie jeśli masz na sobie szalik Chełmianki).<br>

== Atrakcje ==
Do wyjątkowych atrakcji można zaliczyć stację PKP (szczególnie po zmroku), boisko przy szkole, tzw. "sztuczna", kort tenisowy, oraz szalet przy nim stojący.
Warty wspomnienia jest również fenomen kostki brukowej.
Niewiele osób wie że Rejowiec Fabryczny jest stolicą Polskiej demokracji samorządowej.
Tajemnicza moc obwieszcza nadejście nowych wyborów. Ową tajemnicą jest nie wyjaśnione dotychczas pojawianie się kostki brukowej na terenie Rejowca. Nikt nigdy nie widział kto ją kładł, po prostu pojawia się z nocy na noc, regularnie obwieszczając odpowiedni czas na rozpisanie nowego plebiscytu .
Fenomen ten doprowadził do powstania sekty Braci Kostkowców, którzy uważają iż koniec tego fenomenu będzie oznaczał koniec demokracji w Polsce.

== Miejsca warte zobaczenia ==

W Rejowcu Fabrycznym jest wiele miejsc wartych zobaczenia. Trudno opisać wszystkie z nich. Główną atrakcją jest Park Miejski, służący nie tylko jako siedlisko miłośników ekonomicznych napojów gazowanych, ale także nierzadko miejsce spotkań niszy - hobbystów zielarstwa i ogrodnictwa. Atrakcją w parku są nocne pokazy umiejętności tutejszej służby porządkowej, polegające na maskowaniu swojej obecności (polega ona na przejeżdżaniu przez park samochodem, zatrzymywaniu się i nagłym gaszeniu światła, proceder ten nigdy jeszcze przez nikogo nie został dostrzeżony, podobno istnieje).
Innym miejscem wartym odwiedzenia w Rejowcu F. jest niewątpliwie tzw. Rurka, która znajduje się na skrzyżowaniu ul.Chełmskiej i Lubelskiej (Róg Chełmskiej i Lubelskiey awenue [czyt: inwiniu]). Podobnie jak Park Miejski, służy do przesiadywania przez tutejszą elitę. "Rurka" zasłynęła głównie ze względu na swoje wyjątkowe położenie, znajduje sie ona pomiędzy konarami drzew, co podnosi jej atrakcyjność oraz wpływa na jej autonomiczny charakter, szczególnie w godzinach wieczornych, czasie patrolów tutejszych służb porządkowych. Niedaleko Rurki znajduje sie także najdłużej otwarty sklep w Rejowcu, dzięki czemu zarówno okoliczni mieszkańcy, a w szczególności Ci przesiadujący w okolicach Rurki, mogą zaopatrzyć się w niezbędne produkty również w późniejszych godzinach wieczornych.
Nie można pominąć, wymieniając atrakcje Rejowieckie, "Budki na Dworcu PKP", dawniej opuszczona dziś świetnie wykorzystywana przez mieszkańców nie tylko w celach konsumpcyjnych i światopoglądowych, ale także jako miejsce sztuki i kunsztu, o czym mogą świadczyć pozostawione hieroglify czy szkice, niektóre datowane są na powstałe przed 1997 r.

{{stubek}}
{{Miasta województwa lubelskiego}}

[[Kategoria:Miasta w województwie lubelskim]]
[[Kategoria:Powiat chełmski]]

Wersja z 14:29, 21 paź 2010