Edytujesz „Ławka szkolna”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
'''Ławka szkolna''' mebel znajdujący się w niemal każdej sali w [[szkoła|szkole]], z wyjątkiem kuchni i kotłowni. Posiada wiele ciekawych zastosowań.
'''Ławka szkolna''' - mebel znajdujący się w niemal każdej sali w szkole, z wyjątkiem kuchni i kotłowni. Posiada wiele (czasami nieco dziwnych) zastosowań.


[[Nauczyciel]]e utrzymują, że ławka służy do położenia na niej piórników i książek, tudzież do trzymania na niej rąk. Prawda jest jednak zupełnie inna.
== Rasy ==
Ławki szkole są bardzo licznym gatunkiem, przez co naukowcy rozdzielili je na rozmaite rasy. Jednak ras ciągle przybywa, uczniowie tworzą nowe gatunki, i prawdopodobnie nigdy nie odkryjemy wszystkich podgatunków ławek. Znane dziś to:


[[Uczeń|Uczniowie]] najczęściej wykorzystują ławkę do: podpisania się na niej korektorem lub mazakiem oraz przylepienia do niej gumy. Czasami zdarza się, że jakiś uczeń jest (najczęściej niesłusznie) oskarżony o zepsucie ławki. Musi on wtedy, mimo wszystko ją odkupić, chociaż wszyscy wiedzą, że ławka zepsuła się sama.
* '''Ławka nauczycielska''' – ławka, zwana także biurkiem, przy którym siedzi/stoi [[nauczyciel|demon]].
* '''Ławka kujońska''' – w każdej klasie można spotkać 1–2 osobników, najczęściej stoją przy ławce nauczycielskiej lub przy tablicy. Zalegają przy nich [[kujon]]i i kujonki, często leżą na nich stosy książek, słowników, zeszytów, etc.
* '''Ławkus Pospolitus''' – ławka zwykła, najczęściej ma poobdzierane krawędzie, siedzą w nich zwykli uczniowie i uczennice. Znajdują się w każdej klasie do nauki, często w drugim lub trzecim rzędzie.
* '''Ławkomiks''' – na takich ławkach zawsze można obejrzeć jakieś [[Penis|rysunki]], rzadko komiksy. Siedzą tam tak zwane ''[[Artysta|„ciche talenty”]]''.
* '''Ławksiążka''' – na tego typu ławce możemy zobaczyć różne pytania typu „Jak masz na imię?” i <del>AnAlƒAbetycznę</del> inteligentne odpisy innych, nieznanych uczniów. Można tam spotkać inne napisy, a rzadziej – teksty piosenek.
** '''Ławczat''' – służy do korespondencji pisemnej międzyklasowej.
* '''Ławka obliczeniowa''' – na tych ławkach można ujrzeć niepoprawne obliczenia <del>idiótuw</del> uczniów, piszących tam testy, kartkówki z matematyki.
* '''Ławka łożysta''' – ławki te stoją najczęściej w rzędzie ''od ściany'', są masowo zalegane przez wszelakich leni (najczęściej na [[Lekcja religii|lekcjach religii]]).
* '''Ławka dziura''' – w tych ławkach można spotkać małe, duże, niedokończone lub zatkane dziury, zrobione z nudów przez uczniów.
* '''Ławka-katapulta''' – ławki specjalnie przygotowane przez miotaczy papierowych kulek. Zawsze ustawione są z tyłu, siedzą w nich owi miotacze. Na lekcjach plują wymyślnymi ''„maszynami”'' w innych uczniów (najczęściej obierany cel to ''[[Ty|„ten wyjątkowy”]]'').
* '''Ławkomietnik''' – te ławki są traktowane jak śmietniki – leżą na nich karteczki, ściągi, stare piórniki (zostawione przez poprzednią klasę) etc. Często widzi się na nich resztki z lekcji plastyki.
* '''Ławka IT''' – ten gatunek ławki można znaleść tylko w wyspecjalizowanym środowisku naturalnym jakim jest [[sala informatyczna]], cechą charakterystyczną tegoż oto gatunku jest komputer osobisty z [[Windows XP|nowiutkim systemem operacyjnym]].
* '''Ławkostołus''' – prawie wymarły gatunek, w którym uczniowie podjadają na lekcji. Jeśli ma się szansę taki zobaczyć, można na nim spotkać różnorakie okruchy, resztki dżemu, masła, sałaty, szynki, sera, folii śniadaniowej, a czasem nawet żelek. W Polsce jest objęty ochroną (nauczyciele protestują przed tym).


{{Szkoła}}
{{stubszko}}


[[Kategoria:Oświata]]
[[Kategoria:Szkoła]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: