Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Kefija

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Arafatka)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Typowa stylizacja z kefiją w roli głównej (okulary od Gucciego)

Kefija, arafatka, araszmatka – specjalny rodzaj chusty bardzo modny wśród ludzi uważających się za subkulturowców i nie tylko. Niektórzy myślą, że oznacza ona anarchię, niektórzy, że oznacza pokój. Zdania o arafatce są podzielone. Tak naprawdę, to po prostu najnowszy trend w modzie i nie oznacza nic. Noszona głównie przez kinderpunki oraz emo w celu dodania sobie +100 do respektu. Polska nazwa (arafatka) wywodzi się od przywódcy PalestynyJasera Arafata.

W chwili aktualnej noszenie arafatki jest najbardziej rozpowszechnione wśród dzieci w wieku gimnazjalnym. Można by stwierdzić, że jest to obowiązkowy gadżet do mundurków szkolnych, zatwierdzony przez teraźniejszego Ministra Edukacji. Osoby posiadające arafatki w kolorze czarno-białym czują się wyróżnione, wywyższają się nad dzieci posiadające inną kolorystykę tego cacka, nazywając je „kolorami tęczy” oraz w nielicznych przypadkach odwracając się za nimi i krzycząc: ŻAAAAAL!!!. Niestety w oczach osób bezstronnych wygląda to co najmniej wieśniacko.

Rodzaje[edytuj • edytuj kod]

Arafatki najczęściej noszą zbuntowane dzieciaki w wieku 11 lat, spotykane są także stare baby obwieszone tymi emowatymi szalami.

  • Czarno-biała – najbardziej popularna. Zwykła, prosta, z frędzlami. Była fajna, dopóki nie poczęły nosić jej zbuntowane dzieciaki.
  • Czerwono-biała – tylko nieliczni ją mają. Najczęściej zakładana przez ludzi EMOcjonalnych. Ponoć kiedyś nosili ją mudżahedini, lecz kiedy został przejęty przez emo, mudżahedini porzucili ten symbol, by nie robić sobie siary na Bliskim Wschodzie. Od tamtej pory „noszą kretyńskie czapki”[1].
  • W szachownicę – również jest ostatnim hitem wśród emowców.
  • Żółto-biała, zarówno jak fioletowo-czarna oznacza to, co posiadacz sobie wymyśli. Na przykład to, że któraś z nich oznacza pokój, wtedy noszący obwieści się pacyfistą.
  • Emofatka (łac. emo + arafatka) – różowo-czarna arafatka, która stanowi upadek wartości narodowowyzwoleńczych oraz koniec wszelkich nadziei na Wolną Palestynę.

Arafatki, jak na przedmioty alternatywne przystało, są dostępne na targowiskach, sklepach, sklepach internetowych, aukcjach, giełdach, targach, bazarach, sklepikach, domach handlowych, galeriach handlowych, itd.

Przypisy

  1. Amelia w filmie „Amelia